Den po svém vítězství na Kladně (4:2) Jihočeši přivítali přední tým extraligy s cílem znovu bodovat, podle statistik soupeře přestříleli (37:28), brankáře Kalčíka však nepřekonali, ačkoli v poslední třetině vyrovnávací gól několikrát visel ve vzduchu!

Českobudějovičtí mladíci ve třetím dějství Spartu jasně přehráli. Hosté pod tlakem faulovali a v přesilovkách mnohdy se štěstím bránili těsné vedení: ve 46. min. Soudek čekal u tyčky na finální přihrávku, a když ji dostal, poslal puk vedle odkryté branky.

Útočná řada Polodna, Stejskal, Ťoupal rozpoutala ve třetině Sparty doslova kolotoč, výsledkem však byla jen nepřesná střela Stejskala, a neuhodilo ani ze závaru v další budějovické přesilovce, kdy Kalčík ztratil hůl.

Ani time a následná power play Českých Budějovic v závěrečné minutě nepřinesla změnu stavu. Sparťan Kafka mohl v čase 59:47 přes celé hřiště pečetit, ale minul prázdnou klec.

Spartu vede Volek

Kouč vítězů David Volek chválil svůj tým jen za první třetinu. „Ta byla z naší strany velice dobrá. Pokračovali jsme ve výkonu z domácího utkání s Plzní,“ uvedl bývalý úspěšný hráč Sparty Praha, reprezentace či NY Islanders.

Zatímco Pražané dobře začali a v dalším průběhu měla jejich hra sestupnou tendenci, juniorům Českých Budějovic patřil konec zápasu. „Domácí tlačili, dvakrát to měli do prázdné branky a jen díky nemohoucnosti jejich střelců jsme tu 1:0 vyhráli,“ připustil trenér David Volek.

Mezi řečí si posteskl, že jeho tým už ve druhé třetině upustil od projevu, který mu na ledě zajišťoval převahu. „Tři čtvrtě roku nutíme hráče ke střelbě, a když má přijít střela, vymýšlejí ještě něco dalšího. Někdy mám pocit, že nás neposlouchají . . .,“ usmál se.

S disciplínou mladých sparťanů to ale zřejmě nebude až tak zlé, když jsou v tabulce extraligy třetí. HC ČB je patnáctý, play off ještě nemá jisté. „V pátek jedeme na Slavii, v sobotu máme doma Plzeň a následuje reprezentační pauza,“ nahlíží do programu vedoucí extraligové juniorky HC České Budějovice a kustod ČR „16“ Jiří Šrámek.