Brankář juniorů HC České Budějovice Tomáš Klestil si své nejlepší zásahy v sezoně schoval do play off. „Musím to zaklepat, forma je celkem dobrá,“ připouští s úsměvem mladý gólman. Aby ne – ve čtvrtfinále s Plzní byl ústřední postavou svého týmu, který postoupil mezi nejlepší kvarteto extraligy. „Mužstvo je namotivované, podává parádní výkony. Odvádí dobrou práci, jen tak dál!“ přeje si Klestil.

Gratulace jsou určitě na místě, protože juniorka si po letech zahraje o medaile. Radost mužstva byla obrovská, že?
Určitě. Dlouhou dobu tu u juniorů fungovalo prokletí prvního kola, a když se nám teď povedlo postoupit i přes kolo druhé, je to parádní pocit.

Po Liberci jste vyřadili i Plzeň. Jací to byli soupeři?
Myslím, že Plzeň byla o něco těžším soupeřem. I když Liberec, který v základní části neměl tak silné mužstvo, pro play off doplnili někteří hráči a kvalitu hodně pozvedli. Přesto jsme v Liberci jsme předvedli parádní výkon a doma si to pohlídali.

V play off jste jednou dali vítězný gól v prodloužení, jednou jste rozhodli až v nájezedech, tudíž nic jednoduchého .  . .
Snadné jsme to určitě neměli, ale štěstí se přiklonilo k nám. To nám v základní části někdy chybělo, třeba když jsme prohráli s předposledním. Teď se k nám štěstěna postavila čelem, i proto se nám v play off zatím povedlo všechny zápasy vyhrát.

V úvodním čtvrtfinále v Plzni vás soupeř při samostatných nájezdech ani jednou nepřekonal. Znáte hráče Plzně, měl jste je přečtené?
Já ty kluky vůbec neznám. A nájezdy jsou hrozná loterie.

Gólman je při nich v hlavní roli . . .
Ale je to loterie, šance jsou tak šedesát na čtyřicet pro gólmana. Hráči jsou pod velkým tlakem. Domácí věděli, že jsme hned první nájezd proměnili, takže minimálně jeden musí taky dát. První nedali, druhý nedali, už byli pod obrovským tlakem. Roman Vráblík naše vítězství na nájezdy perfektně zpečetil.

Nezkoušel na vás někdo vyzrát nějakou podobnou fintou, jakou dělá soupeřům obránce Vráblík?
Zatím ne, ale určitě mě někde něco takového čeká! Je to možné. I když tým se vždycky snaží utkání raději rozhodnout v základní hrací době.

Bylo patrné, že do Plzně už byste se vraceli k třetímu utkání velice neradi, nemám pravdu?
Je to tak, protože Plzeň, to je zakletý stadion! Tam jsme tentokrát měli obrovské štěstí, že se nám povedlo vyhrát, a taky to bylo oceněno obrovskou radostí. Takových zápasů odehrajete v sezoně málo. Měli jsme málo šancí, ale povedlo se nám dát góly. Zatímco Plzeň nás tlačila, ale góly nedala.

Ani s Libercem, ani s Plzní jste si na nedostatek práce v brance stěžovat nemohl, že?
Nemohl, ale je to práce celého týmu! Spoluhráči mi obrovsky pomáhají. Snaží se důsledně čistit prostor před bránou a vyražené puky házet někam do rohu.

Chybělo málo a mohl jste doma s Plzní pomýšlet na čisté konto!
No jo, no. To byla má chyba, že se to nepovedlo. Špatně jsem puk vyrazil a hráč mi sklepl puk mezi nohy.

Z tribuny to vypadalo, že už máte kotouč pod rukavicí.
Myslel jsem si to taky, ale on mi do toho klepl a puk propadl mezi nohama do brány. Ten gól beru na sebe.

Autor Petruška měl během zápasu více šancí a ty jste výborně vychytal.
Abych pravdu řekl, já ty hráče vůbec neznám a nesoustředím se na to, kdo je proti mně. Je mi to jedno, musím se prostě snažit vychytat každého, ať je to ten nebo ten.

Ještě není rozhodnuto, ale počítáte s tím, že na vás v semifinále mohou čekat Vítkovice?
Je to pravděpodobné. Soupeř je to, myslím, hratelný. V základní části jsme oba vzájemné zápasy dovedli do prodloužení, takže šance by byly vyrovnané. I když play off je něco jiného, hraje se v něm s vyšším nasazením. Uvidíme.