Juniorští hokejisté HC České Budějovice se v sobotu dozvěděli jméno svého soupeře pro semifinále extraligy. Litvínov vyřadil Havířov, a přihrál tím Jihočechům do cesty vítěze základní části – celek Vítkovic.

„Čekali jsme to,“ nezastírá asistent trenéra Českých Budějovic Jiří Šrámek. Semifinále začíná už dnes zápasem na ledě Vítkovic (17). „Budeme hrát v malé tréninkové hale, kterou neznáme, dodělávala se loni. Poslední vzájemný zápas jsme s Vítkovicemi hráli v Porubě,“ vysvětluje Jiří Šrámek a připomíná, že už tehdy Vítkovice měly k dispozici hráče, kteří pravidelně nenastupovali za první mužstvo. „Rozjížděly se, ale ještě neměly juniory, kteří hráli za muže Poruby první ligu. Teď mají excelentní manšaft,“ nebere Jiří Šrámek soupeři nevděčnou roli favorita.

Ve čtvrtfinále si Vítkovice poradily se Spartou. K postupu jim stačila – stejně jako Jihočechům proti Plzni – dvě utkání. „Myslím, že se dá hrát s každým manšaftem. Nesmíme jim dát možnost, aby nás soupeř hned na začátku dostal do kolen,“ burcuje Jiří Šrámek. Českobudějovičtí se pokusí překvapit experty, kteří považují Vítkovice za hlavního kandidáta na titul. Vsadil by si na ně i plzeňský trenér Radek Kampf. „Určitě. Mají velice dobré hráče. Ročník 1991 byl mistr republiky v dorostu, jen se posunul nahoru. Kvalita tam je, má i dobré brankáře, takže podle mne celou soutěž vyhraje,“ soudí Radek Kampf.

Plzeň vyřadili v play off právě českobudějovičtí junioři. Někteří už před play off bojovně prohlašovali, že pomýšlejí hodně vysoko. A v play off zatím svá slova potvrzují, nástrahy osmifinále a čtvrtfinále zvládli výborně!

„I kluci vnímají, že Vítkovice jsou favoritem, ale my nemáme co ztratit. Pokusíme se sezonu ještě o týden prodloužit,“ ujišťuje asistent Českých Budějovic Jiří Šrámek.

Jihočeši už vědí, že pokud s Vítkovicemi vypadnou, obsadí 4. místo, protože v základní části skončili ze semifinálistů nejhůře – „až“ šestí. A souboj o bronz se nehraje. „Dvojnásob nás teď může mrzet, že jsme poslední dva zápasy v základní části odehráli tak laxně! Rozdali jsme šest bodů, které nám už dnes mohly zajistit minimálně bronzovou medaili!“ lituje asistent.

Polodna už je doma

O semifinále smolně přijde v poslední sezoně mezi juniory útočník Stanislav Polodna, jenž se v Plzni zranil. Lékaři už ho propustili z nemocnice do domácího ošetřování, ale doporučili mu týdenní klid.

Otazník visí nad startem Romana Horáka: pokud ho uvolní trenéři Mountfieldu, odjede do Vítkovic s juniory.

Jiří Šrámek upozorňuje na fakt, že zatímco Vítkovice či Třinec své juniorky v play off posilují, Českobudějovičtí celou sezonu spoléhají na stejné hráče. „O to víc, myslím, naši kluci zabojují,“ je přesvědčen Soudkův asistent. „Odhodlání jim nechybí. Pro každého z nich je to něco nového, protože tak daleko jsme s juniorkou už dlouho nedošli. To třetí kolo play off může být krásné, když tým všechno podřídí úspěchu,“ podotýká Šrámek a přirovnává celou sezonu ke kopci v Dubičném, kde hokejisté v suché přípravě strávili mnoho hodin při nabírání fyzičky. „Teď jsme ve dvou třetinách, o ten kopec ještě zabojujeme!“ slibuje.

Trenér Karel Soudek si pozval na včerejší trénink dva dorostence. „Jana Předotu a Jakuba Babku. Uvidíme, jestli s námi odjedou do Vítkovic. Záleží na tom, jak budou na tréninku vypadat,“ podotkl včera Soudek.

Druhý zápas semifinále je na programu ve čtvrtek od 17.30 hodin v Budvar aréně. Případný třetí duel, který by rozhodl o vítězi série, by se hrál v sobotu ve Vítkovicích.