Po špatném vstupu do sezony se Kladno zvedlo a v současné době patří k nejobávanějším týmům nejvyšší soutěže. „Určitě k utkání přistoupíme s větším respektem než v době, kdy bylo Kladno ve špatném rozpoložení,“ ujišťuje asistent trenéra Milan Černý.

Středočeši se dostali do herní pohody. „Opět uplatňují ve hře svou šikovnost při řešení přečíslení, přesilovek a situací kolem branky. Musíme si na to dát velký pozor, protože jsou na vítězné vlně a jsou teď úplně jinde, než byli,“ varuje.

Naposledy sehráli Jihočeši s Kladnem na domácím ledě nešťastný zápas, když vedli po první třetině 3:0, přesto nakonec podlehli 4:5 na samostatné nájezdy. „Za stavu 3:0 jsme tenkrát trochu povolili. To už nesmíme dopustit,“ má Černý naprosto jasno.

Jednoznačně největšími kladenskými osobnostmi jsou útočníci Patera s Procházkou. „Jsou to kreativní hráči, kteří umí trestat chyby. Jsou tam ale i další hráči: Kalla, Horna nebo třeba i Radek Bělohlav, který dal letos už patnáct gólů. Není to jenom o těch dvou hráčích,“ upozorňuje.

Velká síla Kladna spočívá ve využívání přesilových her. „Víme, jak to zhruba hrají. Není to nějaký vzorec, který by jiní neznali, ale důležitá je jejich kreativita. Umí vybrat správné řešení situace,“ s respektem hovoří o obávaných kladenských přesilovkách.

Útočník Mountfieldu Milan Gulaš se vrátil z hostování na Kladně v minulém týdnu a nyní nastoupí proti svým bývalým spoluhráčům. „Určitě bude mít velkou motivaci a bude se chtít vytáhnout,“ věří.

Vzhledem k volnému úterý v tomto týdnu čvrteční termín zápasu nijak nevadí. „Budeme mít jeden den volno před Spartou navíc, což samozřejmě není nic špatného,“ souhlasí si Černý a věří, že motivací pro hráče může být i televizní přenos. „Zápas sledují reprezentační trenéři, manažeři i početná fanouškovská obec. Televize je pro zápas vždycky přínosem,“ míní.

Na Kladno cestuje mužstvo bez zraněných obránce Nováka a útočníka Brabence. „Mají zhmožděniny a ještě nebudou k dispozici,“ dodává Černý k aktuálnímu kádru.

V neděli Sparta

V neděli čeká HC Mountfield atraktivní duel se Spartou Praha (17) a pro diváky je opět připraveno několik lákadel. Všechny vstupenky budou slosovatelné a výherce získá stojací lampu v hodnotě dvou tisíc korun, poukaz na večeři za tisíc korun a dále klubové suvenýry.

Soutěžící vhodí svou platnou vstupenku se jménem a telefonním číslem do jednoho z boxů umístěných v Budvar Aréně. Losování proběhne při následujícm domácím duelu se Znojmem (13. února) a pro přebrání výhry je nutná osobní účast.