Devět tisíc diváků

V Českých Budějovicích, kde v minulé sezoně oba mladíci hráli, chodí na juniory průměrně 200 lidí, většinou příbuzní a kamarádi.

Na duel Ottawy 67 ´s a Windsoru Spitfires se přišlo v hlavním městě Kanady podívat 9112 diváků! O moc víc míst k sezení v Civic Areně není, má 9862 sedadel.

„Zápas to byl hodně vyhrocený kvůli tomu, že jsme hodně vedli a soupeř chvílemi svou roli nezvládal,“ naráží Jihočech Jakub Kovář na množství nejrůznějších potyček, které se strhly za rozhodnutého stavu ve třetí třetině.

Všechno začalo tím, že hned po nástupu Joshua Bailey tvrdě narazil domácího Tylera Cumu, který kvůli zranění vynechá blížící se utkání hvězd.
„Začalo se zbytečně faulovat, a to se tady nevyplácí, protože pak dostanete odplatou pěkně naloženo!“ poznal už v zámoří brankář Jakub Kovář. Ve vypjatém duelu v Ottawa Civic Centre úspěšně hájil branku Windsoru.

A skrz brankářskou masku viděl v pěstním souboji krajana Parýzka, jenž za mořem víc než skalpy soupeřů sbírá asistence za gólové přihrávky. Už jich má na kontě 23, dal 1 gól a v kanadském bodování týmu mu patří 7. příčka!

„Pařez právě chránil svého spoluhráče, který byl naražen na mantinel, v potyčce s naším útočníkem. Byl to jeho první souboj v OHL,“ potvrzuje s úsměvem Jakub Kovář, jenž si nevzpomíná, že by na něj Parýzek během utkání poslal přímou střelu. Zato si vybavuje, kterak si po bitce a vyloučení dlouhé minuty odpykával trest na 2, 5 a 10 minut. „Chudák na mne celou dobu koukal z trestné lavice,“ litoval Kovář spoluhráče z reprezentace do 20 let.

V zámoří se exbudějovičtí junioři nestřetli poprvé. Na vzájemné duely se vždycky těší. Více asi Kovář, který nemá v kádru Spitfires krajana, na rozdíl od Parýzka, jemuž v kabině dělá společnost exvsetínský Radim Ostrčil.

„Vždycky, když proti sobě s Pařezem hrajeme, tak se sejdeme a před i po zápase si povídáme, pomlouváme. Alespoň se pokaždé na chvilku odreagujeme od angličtiny,“ pochvaluje si Jakub Kovář vzácné minuty.

Z nedávné změny klubu není nadšený, z jeho odpovědí se dají vyčíst malé rozpaky. „No nové působiště . . .Přechod ne〜byl moc příjemný, ale už jsem si zvykl,“ komentuje stěhování z Oshawy do Windsoru, za který dosud odchytal v OHL sedm zápasů, předtím 16 za Generals (z toho 12 vítězných).

O šest dnů později v domácí odvetě proti Parýzkově Ottawě dostal v brankovišti před Kovářem přednost konkurent Engelage, udržel čisté konto a stal se první hvězdou zápasu.

„O důvěru trenéra se musím ještě pořádně poprat,“ ví Jakub Kovář. „Jinak do týmu jsem zapadl dobře, naštěstí s těmito věcmi nemám problém,“ ujišťuje odchovanec píseckého hokeje, draftovaný předloni Philadelphií Flyers.

V neděli doma pomohl 38 zásahy svým „Spits“ k důležité výhře 5:4 nad Ste. Marie Greyhounds v prodloužení.