Kovář si před časem velmi dobře vedl v juniorském týmu Č. Budějovic. Loňská sezona šikovnému gólmanovi vynesla trofej pro nejlepšího juniora, kterou převzal v rámci vyhlášení ankety Zlatá hokejka. Vzápětí se mladý brankář vydal na zkušenou do zámoří.

Nejprve se zúčastnil kempu nováčků Philadelphie, která ho draftovala v červnu 2006. Poté zamířil do juniorského celku Oshawa Generals hrající OHL. Po sezoně se Kovář vrátil domů a v té příští bude působit coby dvojka Romana Turka v extraligových Českých Budějovicích.


Jak se to všechno seběhlo, že jste se vrátil zpět do českého hokeje?
V zámoří nám skončila sezona už koncem března, neboť jsme vypadli hned v prvním kole. Chtěl jsem od Philadelphie co nejdříve vědět, jestli se mnou počítají pro příští sezonu nebo ne. Klub stále váhal podepsat se mnou smlouvu, takže jsem se rozhodl vrátit se domů a využil jsem nabídky extraligových Českých Budějovic.

Tam budete sbírat zkušenosti vedle výborného, a zápasy zámořské NHL ostříleného, Romana Turka. Co to pro vás bude znamenat?
Budu dělat dvojku jednomu z nejlepších gólmanů, který kdy u nás chytal a stále ještě chytá. Budu se od něho hlavně učit. A budu se snažit využít šance , která v sezoně snad také přijde. Chci podávat co nejlepší výkony a splnit roli, kvůli které do Budějovic jdu.

Věříte tedy, že dostanete šanci zachytat si?
Já doufám, že ano. Vzhledem k tomu, že budeme hrát Ligu mistrů, a hlavně v říjnu nás čeká hodně zápasů, tak doufám, že nějakou šanci dostanu.

Jaké bude v Lize mistrů srovnání českého klubového hokeje s tím mezinárodním?
Máme ve skupině ruského mistra Ufu a slovenského šampiona bratislavský Slovan, tak uvidíme. Určitě to bude zajímavé poznání, hlavně zápasy s Ufou. Už teď se o nich mezi hráči hodně mluví. Vždyť jenom cesta do hodně vzdálené Ufy bude „opravdový“ zážitek. Sám jsem na to hrozně zvědav.