Bonusem navíc byl pro svěřence trenéra Jiřího Fedura pohled do úterních novin – v tabulce KP si „servismani“ polepšili. Zařadili se na 2. místo hned za strakonického lídra, kterému přichystali teprve druhou porážku v sezoně. „Koho by to nepotěšilo?“ usmívá se trenér Jiří Fedur. „Ale je to jen díky skóre, špic přeboru je hodně namačkaná. Soutěž je to letos obdivuhodně vyrovnaná,“ upozorňuje.


S kvalitou soupeře jako by rostl i výkon David servisu. „Strakonice hrát hokej umějí, snažili jsme se jim vyrovnat. Hrálo se bez záludností, všichni se věnovali hokeji, nikoli bitkám nebo přetahované,“ pochvaloval si Fedur úroveň utkání ve Strakonicích, kde se zrodilo překvapení, lídr podlehl 0:3.
Kolektivní výkon


„S favoritem jsme drželi krok v bruslení, což byl hlavní předpoklad. Nemuseli jsme si pomáhat fauly a s přibývajím časem jsme domácí začali přehrávat,“ kvitoval ze střídačky českobudějovický trenér, podle jehož názoru jeho tým měl větší šance než soupeř. Odměnou bylo vítězství a také vychytaná nula brankáře Studničky. „U gólmana všechno začíná! Kluci bojovali jako parta. Nenašel se jedinec, který by hrál mimořádně skvěle. V podstatě výborně zahráli všichni – jako kolektiv,“ ocenil kouč.


O víkendu David servis dvakrát vyjede na led do boje o krajské body: dnes hostí na druhé ploše Budvar arény Vimperk (18.30), zítra zavítá do Soběslavi (17). I když kouč odmítá soudit, který ze soupeřů je silnější, cíl má jasný. „Je nešťastné, když porazíte favorita a pak doma prohrajete. Body je třeba potvrdit!“ varuje Fedur své mužstvo před uspokojením. Z jeho strany podcenění nehrozí. „V žádném případě si nemyslím, že Vimperk bude slabší než Strakonice. Při dnešní vyrovnanosti soutěže musíme na Strakonice zapomenout,“ radí hráčům. „Kdyby se nám povedlo potvrdit body výhrou nad Vimperkem, jelo by se nám v neděli do Soběslavi mnohem líp.“


Hlavním cílem hokejistů David servisu zůstává podle trenéra postup do play off. Z jakého to ale bude místa, na tom mu prý až tolik nezáleží. „V play off se už nikdo neptá, kdo byl první a kdo osmý,“ připomíná zákonitosti vyřazovacích bojů.


O víkendu „servismani“ završí první polovinu základní části. Sezonu mají rozehranou velice dobře. „Zatím jsme spokojeni,“ uznává trenér Jiří Fedur. A jedním dechem doplní, že k hráčům má respekt, protože musí leccos překonat. „Naše problémy s ledy v Budějovicích jsou dobře známy. Trénujeme od půl desáté, od deseti večer. Není to příjemné pro trenéra, natož pak pro hráče. Když to porovnám s Vimperkem nebo Soběslaví, kde mají vlastní stadiony, tak zaslouží obdiv,“ přemítá budějovický trenér, jenž by měl mít dnes proti Vimperku k dispozici kompletní čtyři pětky. „Marodka se nám totiž konečně vyprázdnila,“ kvituje lodivod David servisu Jiří Fedur.