V souboji o prvenství v krajském přeboru vyhrály Strakonice

Jižní Čechy - Krajský přebor hokejistů o víkendu pokračoval dalším kolem, které přineslo pohledná a vyrovnaná utkání. Zápas mezi Hlubokou nad Vltavou a Velkou Radouní se nehrálo.

10.11.2008

Ilustrační fotoFoto: Jaroslav Houštecký

Humpolec – Strakonice 1:3 (0:0, 1:3, 0:0) – Téměř tři stovky diváků sledovaly v Humpolci velice vyrovnané utkání, ve kterém padaly góly jen v prostřední třetině. Jednou se trefil domácí Polák, zkušený tým Strakonic ale rozhodl třemi přesnými zásahy.
Branky: Polák – Binder, Hora, Procházka, vyl. 5:4, navíc domácí Vaněk a hostující Kunt 5 a do konce, 280 diváků, rozhodčí Urban – Pech, Kuchár. (ur)

Telč – Tábor B 1:3 (0:2, 1:0, 0:1) – Hosté od Jordánu v první třetině zápasu soupeře přehráli a za svou aktivitu se dostali do dvoubrankového vedení. Druhá část zápasu byla herně vyrovnaná, poslední tým krajského přeboru ale snížil na jednobrankový rozdíl. V závěrečném dějství pak zkušení Jihočeši vítězství pečetili vítezství brankou Ošmyka.
Branky: Ježek – Kadilak, Stoklásek, Ošmyk, vyl. 17:16, 200 diváků, rozhodčí Stach – Čáp, Petrů. (čer)

Č. Krumlov – Soběslav 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) – Českokrumlovští hokejisté ve vyrovnaném duelu se Soběslaví vedli již díky brankám Uhlíře a Lukeše 2:0, na rozdíl jediné branky snižoval Holický ve 39. minutě. To ale bylo ze strany hostí vše, do konce zápasů už na zvrat nestačili, domácí si vítězství pohlídali. Ve velmi hezkém zápase slavili úspěch hlavně díky výbornému Vojtovi v brace.
Branky: 15. Uhlíř Z. (Homolka, Haideker), 22. Lukeš (Ulman) – 39. Holický (Žákovský, M. Pánek). Rozhodčí Štajner – Dejm, Talpa, vyloučení: 8:7, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, 170 diváků. (ště)

David servis – Božetice 3:3 (1:1, 1:0, 1:2) – V Českých Budějovicích se nehrál příliš po hledný hokej, ale spíš urputný. Hosté dvakrát vedli, za stavu 2:2 ale zvýšili Němečkem čtyři minuty před koncem na 2:3 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže domácí celek zbraně nesložil a necelou minutu před koncem David Mikeš zařídil spravedlivou dělbu bodů.
Branky: 12. Jiří Eliáš (D. Mikeš), 25. Cibulka (Vašek), 59. D. Mikeš (Štěrba) – 6. Stejskal, 32. Straka, 56. Němeček, vyloučení: 15:12, navíc domácí Vaňous a Cibulka OK – hostující Jungbauer 10, využití 0:2, 80 diváků, rozhodčí Zimmel – Drha, Prchlík. (bať)

Veselí – Vimperk 7:3 (1:0, 4:1, 2:2) – Oba týmy ve Veselí předvedly pohledný a kvalitní útočný hokej. První branku sice zaznamenali domácí, Janda s Pěničkou ale dvěma rychlými góly v polovině utkání otočili na 1:2. Poté se ale rozjeli domácí hokejisté, vytvořili si řadu šancí, ze kterých padaly branky především v posledních dvou třetinách.
Branky: 7. Novák (Masnička), 30. Klestil J. (Čáp), 33. Novák (Čáp), 37. Picka, 37. Bůžek, 48. Homolka (Čáp), 52. Novák (Čáp) – 27. Janda (Šedivý), 27. Pěnička, 60. Kouba. Vyloučení: 7:5, využití: 2:0, rozhodčí Haškovec, 200 diváků. (kov)