Jak došlo k vašemu zranění?
Bylo to hned v úvodu letní přípravy. V úterý jsem podepsal smlouvu, ve čtvrtek jsme šli na trénink hrát fotbal a při souboji s Petrem Sailerem jsem nešťastně zakopl a podlomilo se mi koleno.


Co konstatovala diagnóza lékařů?
Přetržený přední křížový vaz, takže jsem dostal plastiku.


Rehabilitace probíhala podle plánu a vašich představ?
Deset dní po operaci jsem byl doma. Potom mi vyndali stehy a sundali ortézu, ale ještě měsíc jsem chodil o berlích. Postupně jsem začal docházet na rehabilitaci, kde mi nohu rozcvičovali, abych zase nabral svaly. Dva měsíce jsem byl doma a pak jsem se vrátil za klukama do Budějovic.


Doma znamená v Opavě?
Doma jsem skutečně v Opavě, ale na rehabilitaci jsem jezdil do Olomouce k panu Látalovi, což je bratr našeho manažera. Bylo tam o mne výborně postaráno.


Na ledě to zkoušíte jak dlouho?
Už asi týden a koleno zatím drží. Mám čtyřbodovou ortézu a je to dobré.


Na led chodíte až po tréninku mužstva a zkoušíte to na bruslích individuálně?
Chodím sám po tréninku a většinou jenom bruslím dokola, abych zkusil dlouhý skluz a nohu posílil. Postupně budu zkoušet brzdit a další věci, ale na to je ještě čas.


Kdybyste se mohl zapojit do normálního tréninku a poté také do extraligových zápasů?
Zhruba za deset dní bych možná mohl začít trénovat s týmem. Po reprezentační přestávce v listopadu už bych chtěl začít hrát. Samozřejmě to všechno bude záležet na tom, jak se koleno bude chovat.


Dvě sezony jste strávil v zámoří, ale do NHL jste se nedokázal prosadit. V čem byla příčina?
První rok se mi v kempu docela dařilo, ale o rok později jsem se zranil hned první den tréninku a celý kemp jsem proseděl na tribuně, takže jsem se nemohl ani ukázat. Tím se to zlomilo a hodně mne to mrzí.


Vrátil jste se do Budějovic. Byly i nějaké jiné varianty?
Dlouho jsem čekal, jestli nepodepíšu smlouvu s Chicagem. Když se ukázalo, že ne, tak jsem se domluvil s agentem, že by to pro mne bylo nejlepší právě v Budějovicích. Všechno tady znám a všichni na druhou stranu znají mne, takže se nemusím nijak zabydlovat. Asi by se naskytly i jiné varianty, ale rozhodli jsme se takhle. Jsem rád za to, že jsem v Mountfieldu dostal znovu šanci. S panem Látalem jsem byl v kontaktu už od Vánoc.


Poznal jste po dvouleté pauze v mužstvu všechny spoluhráče?
Mužstvo se sice trochu obměnilo, ale až na Milana Tomana, Tomáše Kůrku , Vláďu Sičáka a Alťáka v brance jsem všechny kluky znal. Zase tolik se tým nezměnil.


Na jak dlouho jste v klubu podepsal smlouvu?
Na dva roky.


Zámoří považujete za uzavřenou záležitost, nebo byste to ještě někdy chtěl zkusit?
Určitě bych se tam chtěl ještě vrátit. Amerika mne láká. Mrzí mne, že jsem v Chicagu nepodepsal smlouvu, ale na druhou stranu se mi tady otevírá nová hokejová kapitola.