Sezona byla pro Jiřího Lálu velmi úspěšná. Křídelní hokejový útočník, syn bývalého českosloslovenského reprezentanta, nastupoval v italské Serii A2 v týmu Neumarkt Wild. Spokojenost byla i v klubu, ve kterém odchovanec českobudějovického hokeje působil. Lála junior totiž vyhrál v Itálii cenu pro nejlepšího střelce ligy! „A v bodování jsem byl těsně druhý.“ Šikovný střelec odehrál 48 zápasů, ve kterých nasbíral úctyhodných 108 bodů (56 gólů + 42 nahrávek).

„Bohužel, vypadli jsme v semifinále, ale i tak to byl pro náš klub výborný výsledek, který nikdo na začátku sezony určitě nečekal,“ uvedl Lála po zakončení hokejového ročníku 2007/2008.

Změna dresu

Podle dostupných informací se zdá, že hokejový útočník bude měnit dres.

„Další sezonu bych určitě chtěl hrát v Německu, Itálie pro mě byla jen přechodnou stanicí.“ Před odchodem na Apeninský poloostrov působil Jihočech na severu Evropy. „Švédsko bylo celkem daleko, já chtěl blíž k Česku.“ Před čtrnácti dny se situace vyvinula tak, že o Lálu projevil zájem klub z německé nejvyšší soutěže. „Vypadá to na DEL, na Straubing, tak uvidím, jaké to tam bude.“

V průběhu prázdnin tráví čas kromě dalších aktivit i na golfu. Očarovala ho, stejně jako další hokejisty, neopakovatelná atmosféra hřiště pod hlubockým zámkem.

„Golfík hraju, ale taky trénuju letní přípravu,“ nezapomíná na povinnosti, které jsou pevně spojené s hokejovou profesionální kariérou. „I proto jde golf trochu stranou, kolikrát si raději jdu lehnout a odpočívám, navíc chci být i s přítelkyní Markétou. Ale občas se na golf samozřejmě taky podívam, jedu na víkend do Sokolova na první ligu za tým Hluboké, tak snad nespadneme,“ tvrdil Lála před čtrnácti dny. Předsevzetí se spoluhráči naplnil, Hluboká se v soutěži udržela.

Prázdniny

Dovolenou má českobudějovický forvard úspěšně za sebou, na léto už by si v klidu mohl naplánovat jen trénování a trénování a… „Ale ještě zvládnu jednu dovču s přítelkyní. Na té první jsem byl s tátou na golfu na Kanárských ostrovech, bylo to fajn.“