První trénink absolvuje i realizační tým, do Budějovic přicestoval včera také manažer HC Mountfield ČB Jaromír Látal.

Jak se vy osobně chystáte na zahájení nové sezony?
Právě přijíždím do Budějovic, mužstvo jde v pondělí poprvé na led, někteří kluci už fasují věci v neděli.

Jak bude vypadat příprava na ledě?
Klasicky. Začínáme tréninkem na dvojce. Na jedničce finišuje rekonstrukce ledové plochy, kde zatím všechno jde podle plánu. Ti hráči, kteří si v minulých letech stěžovali, že na špatném ledě nemohou dát gól, už nebudou mít žádný důvod.

Rekonstrukce tedy přinese výrazné vylepšení ledu?
Určitě. Proto se dělá. To je její hlavní cíl.

Sejdete se na prvním tréninku na ledě v plném počtu?
Jsme kompletní. Na led jdeme všichni. Jen Sičák ještě nemůže v prvním týdnu střílet naplno. Má zraněnou ruku, ale do týdne bude všechno OK. Nemám zprávy, že by byl někdo zraněn. Někteří už opravdu fasovali věci v neděli, v pondělí v devět ráno nás čeká ostrý start.

Hráči měli dovolenou, jste v obraze, kdo a kam vyrazil?
Je samozřejmě jejich věcí, jak tráví dovolenou, ale s některými kluky jsem mluvil. Jsem s hráči ve velmi úzkém kontaktu. Někteří zůstali doma, jiní vyrazili k moři.

Dovolená tedy klasicky?
Ona je to dovolená jen v uvozovkách. Všichni mají individuální tréninky podle svých plánů, nikdo z nich nebyl úplně bez pohybu.

Co vy osobně? Odpočinul jste si?
Byl jsem v Turecku. Po dlouhých letech jsem konečně měl deset dní volna. Opravdu hodně jsem si to užil.

V Turecku? Tam byl přece váš tým na letním soustředění?
To je pravda, nebyli jsme daleko od místa, kde kluci trénovali. Já vyrazil k moři po třech letech. Na můj vkus tam sice bylo až moc našich ruských přátel pohromadě, ale užil jsem si to krásně.

I vy jste „trénoval“ podle přísného individuálního plánu?
Já už byl vysportovaný. Se svými dvěma dětmi jsem se snažil pohybovat. Jeden syn jde do Sparty, druhý do Plymouth Whalers v Ontario Hockey League, vydržel jsem s nimi dva dny.

Hráči HC Mountfield budou na startu přípravy na ledě kopmletní, platí to i o realizačním týmu?
Samozřejmě,. Ani tam není žádná změna. Trenér Bokroš dorazí do Budějovic v neděli večer, Honza Tlačil přijede v pondělí ráno. Na prvním tréninku bude i předseda představenstva pan Blažek. Cíl klubu je jasný, chceme se dostat do finále.