Asistent trenéra Jandače Milan Černý měl pro své hráče tentokrát jen slova chvály. „Hrál se hodně úporný hokej, ve kterém se vyložené šance na obou stranách rodily jen velice těžko. Postupem času bylo jasné, že může rozhodovat jediný gól,“ uvádí k nedělnímu zápasu. První gól inkasovali ve 35. minutě právě Jihočeši. „Bylo to po drobné chybě ve středním pásmu,“ podotkl.


Ve třetí třetině však hosté zmobilizovali všechny síly. .“Toho si nesmírně ceníme. Bylo to hodně náročné utkání. Ve třetí třetině se kluci vyždímali a v přeskupené sestavě dostali Liberec pod tlak. Bylo obdivuhodné, že vydali zbývající síly a dokázali soupeře zatlačit. Vytvářeli si šance a bylo otázkou času, kdy dáme gól.“ To se hostím podařilo sedm minut před koncem. „Předcházela mu důrazná práce Kotrly u mantinelu. Kůrka pak opravdu tvrdou ranou ze střední vzdálenosti prostřelil Pince. Byli jsme rádi, že to tam spadlo. Ale šli jsme za gólem a vyrovnali jsme zaslouženě,“ chválí tým.


Rozhodovat o bodu navíc se tak muselo v prodloužení, které mělo stejný scénář jako poslední vzájemné utkání na jihu Čech. „Využili jsme přesilovku čtyři na tři. Po trvalém zámku jsme proměnili několikátou šanci,“ popsal vítěznou Brabencovu trefu. „Dva body z Liberce mají velkou cenu. A to nejen při pohledu na tabulku,“ váží si mužstvo i trenéři cenného bodového zisku


Utkání v Liberci nedohrál obránce Toman. „Při blokování střely dostal tvrdý zásah pukem do nohy. Půjde na vyšetření, ale snad to nebude nic vážného,“ doufá Černý.


Extraliga má nyní reprezentační přestávku. Po ní se rozběhne ve středu 19. prosince. Mountfield bude hostit Zlín a začátek zápasu bude vzhledem ke kolizi s volejbalovou Ligou mistrů až v 19 hodin.