Hned v úvodu zápasu Jihočeši přestáli více než minutu a půl trvající přesilovku pět na tři, ale ani toho ve dvou po sobě následujících početních výhodách moc nepředvedli. první třetina se nesla v opatrnějším duchu.

Liberečtí byli aktivnější a soupeře musel několikrát podržet Turek v brance. Vyznamenal se především při těžké střele Blatného ve 14. minutě. V závěru třetiny o sobě dal vědět také Mountfield. Největší možnost měl Hübl, jehož střelu Pinc vykopl betonem.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté a Pinc musel likvidovat střely Sailera a Gřegořka. Turek se zase zaskvěl při Kašpaříkově teči Jirušovy střely a později při rychle po sobě jdoucích střelách Pletky a Jiruše. Ve 35. min. však poprvé kapituloval. Blatný si najel na přihrávku Kočího a tvrdou střelou prostřelil českobudějovického gólmana.

Hned v úvodu třetí třetiny zkusil Pince zaskočit téměř z nulového úhlu Kotrla. Rozhodčí Minář se ještě poradil s kolegou u videa, ale gól neuznal. ve 43. min. mohl přidat svůj druhý gól Blatný, jehož střela se otřela o tyčku Turkovy svatyně.

Hosté toužili po vyrovnání a jejich tlak postupně sílil. Ve 49. min. byl blízko gólu Brabenec, jehož tvrdou střelu Pinc vytěsnil nad. O minutu později musel liberecký gólman čarovat pro změnu při velké šanci Hřebejka. V 53. min. se Mountfield dočkal po zásluze vyrovnání. Od modré čáry tvrdě napřáhl Kůrka a našel skulinu mezi Pincovými betony.

V trošku divokém závěru už branka nepadla a tak se stejně jako v pátek v Pardubicích prodlužovalo. Díky vyloučení Pletky začali hosté nastavený čas přesilovkou a početní výhodu dokázali využít. V 62. min. se dočkali velice cenného druhého bodu navíc. Hudcovu přesnou přihrávku totiž Brabenec přetavil ve druhou branku.

Fakta

Branky: 35. Blatný (Kočí) – 53. Kůrka (Sičák), 62. Brabenec (Hudec). Rozhodčí: Minář – Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 7180.

Liberec: Pinc – Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Kočí, Holub – Čermák, Kašpařík, Pletka – Klimenta, Plodek, Víšek – Blatný, Šachl, Bartovič – Procházka, Dušek, Pabiška – Vantuch. Trenér: Dušan Gregor.

Mountfield: Turek – Toman, Gregořek, Vydarený, Frolo, Sičák, Novák, Bolf, Mucha – Kůrka, Hübl, Veselý – Hudec, Mertl, Brabenec – Šimánek, Sailer, Hřebejk – Kotrla, Vak, Květoň. Trenér: Josef Jandač.

Hokejovou extraligu nyní čeká reprezentační přestávku, po ní bude Mountfield hostit ve středu 19. prosince od 19 hodin hostit Zlín.