Přitom do zápasu vstoupili s pozměněným složením útočných řad, což bylo po úterní výhře nad Znojmem trochu překvapením. „Chtěli jsme dát impulz některým hráčům. Se Znojmem jsme sice vyhráli, ale na vítězství se nepodíleli všichni stejnou měrou,“ vysvětluje asistent trenéra Milan Černý. „Od některých hráčů jsme čekali víc. Proto jsme prohodili centry.“


Na nějaké sehrávání nových formací čas nebyl. „V současném rychlém sledu zápasů jsou tréninky stejně hlavně regenerační. Trojice určitě sehrané nebyly. Byl to impulz spíše psychický,“ míní. „Nakonec se to ukázalo jako dobrý tah. Cením si třeba toho, že lajna Brabenec, Mertl, Hudec dokázala dát tři góly. To je určitě pozitivum,“ chválí si.


Klíčovým úsekem zápasu byla druhá třetina, kterou hosté vyhráli 4:1. „Za stavu 1:1 nám tam napadaly góly a to jednoznačně rozhodlo,“ souhlasí.
Navíc ještě rozhodčí Fraňo neuznal hostím regulérní šestý gól na 1:6. „Nebyl nejmenší důvod gól neuznat. Věřím, že za stavu 1:1 by nepískl. Nechápu to. Kolem brankoviště nebyl nikdo a ani brankář Čechmánek nebyl v brankovišti. Občas jsou výroky rozhodčích opravdu zvláštní.“

Malá komplikace

Za stavu 1:5 Jihočeši připustili komplikaci a Třinec snížil na rozdíl dvou gólů. „Domácí dali všechny góly z přesilovek a vždycky to byla spíše shoda náhod. Třinec je silné mužstvo a rozhodně jsme si nemysleli, že by nám měli doma dát jen jeden gól. Za stavu 3:5 nás to trochu znervóznělo, ale už jsme závěr utkání měli pod kontrolou,“ tvrdí.


Trenér Třince Jiří Juřík nebyl s výkonem svého týmu vůbec spokojen: „Rozhodly rychlé dvě branky ve druhé třetině. My jsme se celý zápas trápili a hráli hodně naivně. Nevycházelo nám vůbec nic. Pro další zápasy musíme něco vymyslet, přeskládat sestavu, aby to znovu začalo fungovat. Hlavně nemůžeme pokračovat v takových naivních výkonech. Romana Čechmánka jsme vystřídali sami. Měl několik dobrých zákroků, ale to, co mu tam vytvářeli spoluhráči, je velmi těžké pochytat,“ uvedl.


Domů se českobudějovická výprava vrátila ve dvě hodiny ráno. „Udělali jsme podle mého dobře, že jsme jeli den dopředu. Cesta se tak rozložila do dvou dnů, ale přesto to bylo únavné,“ připouští.


Den navíc na regeneraci se týmu hodí. „Je lepší hrát v Třinci ve čtvrtek než v pátek,“ souhlasí asistent.
V neděli Mountfield hostí Litvínov, který mu připravil v první čtvrtině premiérovou porážku v základní hrací době. „Máme jim co vracet,“ tvrdí asistent odhodlaně.


Litvínovští už na ledě soupeře dlouho nevyhráli, a dokud nevyhrají, tak se celé mužstvo neoholí. „Doufám, že zůstanou zarostlí. Motivaci budeme mít dostatečnou. U nich nás soupeř ztrestal dobrým nástupem, který jsme nedohnali. Ale je dobře, že jsme tam utkání alespoň zdramatizovali. Soupeř z nás teď bude mít větší respekt,“ je přesvědčen.


Sestava Mountfieldu by měla být hodně podobná té vítězné z Třince. „To je zatím předčasné, ale tato sestava v Třinci určitě nezklamala,“ nepřímo Černý souhlasí.


S velkým odhodláním nastoupí proti Litvínovu útočník Tomáš Mertl. „Určitě jim máme co vracet. V Litvínově nám nevyšla první třetina. Teď se musíme zlepšit a oplatit jim tuto porážku. Doma s Litvínovem většinou vyhráváme, takže to snad zopakujeme,“ věří.

Proti dvacítce

V úterý si Mountfield zahraje místo tréninku přípravný duel s dvacítkou ČR, která se chystá na MS své věkové kategorie.
„To je iniciativa dvacítky, která chce hrát zápasy s extraligovými týmy. Ty to berou čistě jako přípravu. Také naše sestava bude kombinovaná, doplněná o hráče, které máme na hostování, a nejlepší juniory,“ řekl k utkání, jehož začátek bude v 11 hodin.