Kvůli zranění ruky chyběl v domácí sestavě obránce Novák. Utkání začalo pod taktovkou finského sudího Levonena pořádně divoce. Domácí kapitán Sailer nejprve nastřelil tyč a po pětasedmdesáti vteřinách šli do vedení hosté. Hranáčovu střelu tečoval Jakub Černý, jenž to na jihu Čech zkoušel v juniorce, a kotouč se doslova došoural za Turkova záda.

Hübl hosty držel

Druhý gól měl na hokejce v přesilovce Lukeš, ale domácí gólman se tentokrát zaskočit nenechal. V 9. min. bylo vyrovnáno. Vydareného bombu od modré brankář J. Hübl jen vyrazil a Kůrka dopravil kotouč do sítě. Zřejmě bruslí, ale finský sudí po poradě s kolegou u videa branku uznal.


Šancí na domácí straně pak začalo rychle přibývat. Jako gólové se daly označit ty Květoně a Brabence, gólman hostí J. Hübl však své mužstvo podržel.

Tlak sílil

Ve druhé třetině tlak Jihočechů ještě zesílil. Umocnila ho i série přesilovek (dvakrát domácí hráli necelou minutu dokonce pět na tři), ale v početní výhodě to bylo z jejich strany hodně nepřesvědčivé.


Sice se hrálo v obranném pásmu soupeře, ale gólman Hübl nemusel nabídnout žádný těžký zákrok. Ve 33. min. rozjásal diváky Mertl, ale bohužel předčasně, protože jeho nápadité zakončení rozvlnilo jen boční síť. Ve 35. min. si zahráli dvojnásobnou přesilovku také hosté a byli úspěšnější. Bendovu střelu od modré Turek vyrazil a Lukeš puk pohotově vrátil do odkryté klece. Minutu a půl před druhou sirénou vyrobil J. Hübl ve spolupráci se svými obránci hrubici za vlastní brankou a důsledný Veselý ve vlastním oslabení vyrovnal.

Já na bratrance…

V závěrečné třetině měl velkou šanci bratranec litvínovského brankáře V. Hübl. Svého příbuzného ale nepřekonal, a tak uhodilo na druhé straně.
Při přesilovce soupeře nepokryli Jihočeši před vlastní brankou Reichla a kapitán hostí nasměroval bekhendem kotouč pod horní tyčku Turkovy svatyně. V 52. min. domácí potřetí vyrovnali, když Brabenec tečoval za Hüblova záda střelu Tomana od modré. O dvě minuty později ujel Šimánek, své sólo zakončil dokonalým blafákem a Jihočeši poprvé v utkání vedli. Minutu a půl nabídl finský rozhodčí hostím přesilovku. Litvínov odvolal brankáře, před Turkem hořel led, ale zkušený gólman tři body pohlídal.

 

Co na to v Budvar Aréně trenéři?

Petr Rosol (Litvínov): „S domácími jsme sehráli absolutně vyrovnanou partii, bohužel opět se špatným koncem pro nás.“


Josef Jandač (Mountfield Č. Budějovice): „Nesehráli jsme vůbec dobré utkání. Více jsme bojovali, než hráli hokej. Body jsou to tentokrát šťastné a vydřené. Soupeř byl od začátku lepší a aktivnější. Vítězství nám tentokrát spíše spadlo do klína.“