Trenér Josef Jandač byl také spokojen tentokrát hlavně s výsledkem. „Nesehráli jsme vůbec dobré utkání. Více jsme bojovali než hráli a body jsou pro nás tentokrát hodně šťastné,“ připustil. „Soupeř byl lepší a hrál hodně aktivně. My jsme hlavně bojovali. Herně se nám nedařilo. Dali jsme šťastné góly a vítězství nám spadlo do klína,“ uznal po utkání. „Zaplaťpánbůh jsme vyhráli.“


Na litvínovské straně panovalo pochopitelně zklamání. „Odehráli jsme absolutně vyrovnanou partii, bohužel se špatným koncem pro nás,“ posteskl si litvínovský asistent trenéra Petr Rosol.

Sudí se líbil

Litvínov byl prvním týmem, který letos Mountfield porazil na svém ledě za tři body, a také v Budvar aréně sahal po bodech. „Soupeře nerozlišujeme. Budějovice mají kvalitní kádr a rozhodně se zrovna na ně nijak netěšíme. Doma jsme měli kliku, že jsme vyhráli první třetinu 4:0. To rozhodlo,“ ujistil, že Mountfield nepatří pro Litvínov mezi nějak obzvláště oblíbené soupeře.


Utkání řídil finský rozhodčí Jari Levonen, jenž rozdal na obou stranách po osmi dvouminutových trestech. Oba trenéři přítomnost zahraničního arbitra vítají. „Určitě to není na škodu. Byl tam jeden sporný moment, ale jinak pískal dobře,“ uvedl mistr světa z roku 1985 Rosol.


Také kouč Mountfieldu Jandač zahraniční sudí vítá. „Je to určié oživení. Zahraničnímu rozhodčímu je jedno, jestli pošle někoho na dvě minuty do tří. Pouze ještě nejsou zvyklí na jistý vyčuranismus českých hráčů. Hráč raději padne a jde si pro faul, místo aby to zkusil ustát na nohou. To je česká klasika a i zahraniční rozhodčí tohle někdy dokáže těžko rozlišit,“ všiml si.

Simulování škodí

V každém týmu jsou hráči, kteří tyto prvky využívají. „Snažím se to v našem týmu potlačit. V utkání to bylo evidentní třeba u Petra Sailera, který kdyby zůstal stát, tak by souboj ustál a mohl hrát. On ale faul přihrál. Podobné to bylo i v závěru na druhé straně. V českém hokeji to je a musíme to nějak vymýtit. Trenéři musí apelovat na hráče a rozhodčí musí být nekompromisní. Je třeba vylučovat bez souběžného trestu. Za simulování by měl hráč putovat rovnou na trestnou lavici,“ má Jandač zcela jasno. „Skákání hráčů mě na hokeji mrzí a hráči toho zneužívají,“ zlobí se.


Kvůli poranění ruky nenastoupil v domácím dresu obránce Novák a utkání nedohrál ani útočník Hřebejk. „Celý zápas se potýkal s nespecifikovaným zraněním. Do třetí třetiny už to nebylo únosné, proto ze zápasu odstoupil,“ vysvětlil trenér Jandač.


Na dnešek plánované přátelské utkání Mountfieldu s českou reprezentací se neuskuteční. „Na poslední chvíli ho vedení reprezentace odřeklo,“ informoval nás Antonín Vansa z marketinkového oddělení klubu. Mužstvo tak může ladit formu na páteční extraligový duel v Karlových Varech. V neděli pak přivítá na svém ledě v očekávaném šlágru aktuálně vedoucí celek tabulky Slavii Praha (17).