„Dnes jsem byl rád, že jsem se vrátil,“ culil se 17letý obránce, jenž se na konci minulého roku stěhoval ze severu zpátky domů na hokejový jih. „Budějovice mi vyšly neuvěřitelně vstříc, hned od začátku mě zařadily do první lajny; to tu byl ještě pan trenér Kupka. Jsem vděčný za to, jak mě přivítaly – nejlépe, jak mohly,“ cení si Semrád.

Začínal od nuly

Do Chomutova ho zlákali před sezonou agenti, a to obvyklými argumenty. „Jsou tam docela pěkné podmínky. Zázemí dělají v Chomutově kvalitní,“ naznačuje Semrád, co ho vedlo ke změně klubu.

V novém prostředí ale začínal jako hráč od nuly. „Na prvoročáka jsem si zahrál docela dost. Ale za juniorku už jsem hrál druhý rok a tam to brali, jako kdybych znovu začínal. V Budějovicích jsem se vrátil do pozice druhoročáka, protože loni jsem si to svoje tady už odseděl,“ pochvaluje si bek současnou roli v mužstvu.

V rozjeté soutěži Chomutov uvolnil Semráda s lehkým srdcem. „Řekli mi, že nebude místo a peníze na to, aby mě tam udrželi na další sezonu,“ vyslechl si bek, jenž do budějovické sestavy ve 34. kole zapadl, jako kdyby v ní hrál od začátku extraligy. Sobotní zápas to jen potvrdil, junioři doma potvrdili výhru na Kladně, a tak se kabinou rozprostřela pohoda. Také Sem〜rád si duel pochvaloval. „Zahráli jsme si výborně, Chomutov jsme přejeli,“ kvitoval. I když hráče soupeře dobře zná z nedávného společného působení, žádné hecování se nekonalo. „Před zápasem ani ne, to panovala taková předzápasová nevraživost. Ale po utkání jsem si s kluky popovídal, protože jsem je dlouho neviděl,“ líčil.

Neférový atak

Chomutov ve druhé třetině za nepříznivého stavu předvedl málo vídaný atak na domácího brankáře. Ten zůstal ležet otřesený na ledě. „Bylo zvláštní vidět kluky, s nimiž jsem donedávna hrál, jak mají krvavé oči. Měl jsem co dělat, abych po nich neskočil. Ale ujali se toho jiní ranaři, byl tam Pepa Rezek,“ popisoval Semrád, jenž byl v inkriminovanou chvíli zrovna na ledě. „Klesťa rozehrál kotouč a obránce Honza Rutta ho dohrál tělem. To se na ledě nedělá, protože brankář má výzbroj přizpůsobenou na chytání a v souboji u mantinelu se těžko udrží na nohou,“ zlobil se mladík na chomutovského beka, jenž krátce po gólu na 5:0 neudržel nervy na uzdě. Zákrokem na Klestila vyprovokoval potyčku. „Tohle se nedělá a může být rád, že odešel po svých!“ konstatoval naštvaně Semrád.

Trenér Karel Soudek svým hráčům na střídačce výslovně zakázal, aby se za napadení svého gólmana mstili. Juniorská sezona v Českých Budějovicích by měla být delší než ta v Chomutově a disciplinární prohřešek si tým nemůže dovolit. „Doufám, že se v play off budeme prezentovat jako kvalitní tým,“ přeje si obránce Martin Semrád.

SLOVO TRENÉRA

Jak Martina Semráda vidí trenér Chomutova Jaroslav Hejcman?
„Co se týká výkonnosti, jednu chvíli se mu nedařilo, ale asi tak měsíc před tím, než odešel, hrál dobře a nemohu proti němu říct jedno špatné slovo. Proč od nás tedy odešel? Na rovinu jsem mu řekl, že si ho na příští sezonu nechám, pokud ho Budějovice nechají na hostování. Pokud to nedovolí a budou za něj chtít peníze za přestup, tak si ho nevezmeme, protože na něj peníze nikdo neuvolní. Proto jsem mu doporučil, ať se zeptá už teď v Budějovicích, jestli by se mohl vrátit – a když ho vezmou, má na příští rok jistotu. Jinak by neměl kde hrát. Zeptal se, Milan Kupka řekl, že ho vezme, a tak jsme se v klidu rozešli. Myslím, že jinak by u nás dál stabilně hrál.“