Osmadvacetiletý defenzivně laděný zadák, který se nedohodl na novém kontraktu v NHL, začal ročník v české extralize v dresu Českých Budějovic, ale předběžně byl domluvený i s úřadujícím vicemistrem švédské Elitserien. Definitivně uzavřel kontrakt ve středu pozdě večer.


Melichar strávil posledních šest sezon NHL v Pittsburghu a po té uplynulé se stal nechráněným volným hráčem. Na dohodu v zámoří čekal až do středy, protože podle svých slov měl ještě kontakty s Chicagem a Carolinou. Pro případ neúspěchu jednání byl předběžně domluvený právě s Linköpingem.
V novém působišti se budějovický odchovanec má hlásit dnes, a pokud bude vše administrativně dořešeno, mohl by v dresu Linköpingu debutovat v sobotním domácím utkání proti MODO Hockey, tedy v repríze finále uplynulého ročníku.


Melichar působil v zámoří od osmnácti let a za Pittsburgh odehrál v NHL 310 utkání, v nichž zaznamenal 40 bodů za sedm branek a 33 asistencí. V české extralize se objevil poprvé při výluce v NHL v sezoně 2004/05, kdy oblékl dres pražské Sparty. V tomto ročníku nastoupil za českobudějovický Mountfield v šesti utkáních.


Na jihu Čech Melicharovu pomoc uvítali. „Co tady odehrál, bylo pro nás bezvadné. O tom je zbytečné se bavit. Nebylo to tak, že bychom ho my nechávali rozehrát. Odvedl pro klub výbornou práci,“ chválí asistent trenéra Milan Černý. „Jeho odchod nás mrzí, ale měli jsme dobrou obranu i předtím, takže věřím, že na to navážeme,“ doufá trenér HC Mountfield.