V pondělí jeho tým prohrál 4:5 v Havl. Brodu po samostatných nájezdech, ve středu podlehl doma Chomutovu 3:4 v prodloužení. V tomto utkání se právě Mertl blýskl dvěma góly a přidal i jednu asistenci. „Z mé strany to byl určitě vydařený zápas,“ pochvaluje si.


Možnost zahrát si v první lize vítá. „Určitě jsem rád, že si zahraju. Nejradši bych ale hrál tady extraligu,“ jedním dechem dodá. Úroveň druhé nejvyšší soutěže je prý na velice dobré úrovni. „Velký rozdíl proti extralize to není. Hraje tam spousta mladých kluků a hodně se bruslí,“ všiml si.


Mladá Boleslav se netají extraligovými ambicemi. „Je tam cítit, že by chtěli na postup hrát, ale je to ještě daleko,“ říká Mertl, jenž se ve městě automobilů potkal i se svými bývalými spoluhráči Macháčkem a Jindrou.


Mertl odehrál loni výborné play off, ale po letním návratu na led se delší dobu hledal. „Nevím, v čem to bylo. Začátek sezony mi prostě nevyšel,“ sportovně přiznává. „Teď už je to lepší a jde to nahoru.“


V pátek hostí Mountfield ve třetím kole extraligy loňského finalistu Pardubice. „Je to velice silný soupeř, který sice v prvních dvou kolech prohrál, ale s o to větším odhodláním asi přijedou k nám. Určitě nás čeká těžký zápas,“ je si vědom.


Velkou osobností perníkářů je Petr Sýkora, který v prvních dvou kolech nastřílel čtyři branky. „Trenér nás na něj určitě bude upozorňovat a ukáže nám, jak hraje. Rozhodně mu budeme věnovat zvýšenou pozornost,“ připuští.


Pardubicím chybí zraněný první gólman Lašák, kterého nahrazují Hylák s Koutským. „Lašák má velké jméno, ale ani oba jeho náhradníci nejsou vůbec špatní.V každém případě jim budeme chtít dát co nejvíce gólů,“ směje se.


Pardubice hrají vzhledem k rekonstrukci své arény prvních jedenáct zápasů na hřištích soupeřů. „Já osobně si myslím, že to pro mužstvo není dobré. Hrát takovou spoustu zápasů venku za sebou není dobré,“ je přesvědčen.


Po dnešním duelu s Pardubicemi hostí Mountfield znovu v neděli od 17 hodin Zlín. „Zkusíme dvakrát vyhrát, ale dobrý bude každý bod,“ tvrdí.