Mohl byste popsat vaši gólovou situaci těsně před koncem?
Šli jsme už do rizika, protože jsme viděli na kostce průběžné výsledky a stav 1:1 pro nás moc neřešil. Zkoušeli jsme to až úplně do konce. Dostali jsme puk před branku a ani nevím, jak se dostal do sítě. Ale prostě tam byl. Máme tři body, což je pro nás v daný moment fantastické.

Věřili jste až do poslední chvíle, že vyhrajete?
Určitě. Nám nic jiného ani nezbývalo. Potřebovali jsme vyhrát. Po našem prvním gólu už jsme si mysleli, že to bude v pohodě. V oslabení jsme si ale dali vlastní branku. To nás trochu položilo. Ale šli jsme do toho, zkusili to a v posledních vteřinách jsme dali vítězný gól. Něco podobného se povedlo právě Varům v loňském play off proti nám.

Říkal jste si, že je to poslední šance s výsledkem ještě něco udělat?
Zbývalo ještě asi dvacet vteřin a hráli jsme v pásmu soupeře. Bylo už opravdu málo času a věděli jsme, že tam puk musíme nějak dotlačit. Tomáš Vak nahodil kotouč za branku a šel jsem do rizika s tím, že ho musím dobře zpracovat. Puk se dostal před branku a pak jsem ho viděl v síti. Nejdříve jsme myslel, že ho Menstor má. Ani nevím, jak se dostal do jeho branky, ale byl jsem strašně rád. Byl to velký kus štěstí, ale také důkaz velké vůle po vítězství.

Jak se hrálo s pocitem, že nemáte postup ve svých rukou, ale rozhoduje se také jinde?
Upřímně řečeno, legrace to nebyla. Na kostce jsme ale viděli výsledek z Třince, který hrál pro nás. Když se musí vyhrát, tak to svazuje ruce. Ale naštěstí to vyšlo, což je pro nás dobře.

Připouštíte, že jste byli nervóznější než jindy?
Určitě. Nůž na krku jsme ale měli i v předcházejících zápasech. Řekli jsme si, že do utkání musíme dát všechny síly, protože už není žádná cesta zpět. Teď je třeba dobře zregenerovat, protože nás čeká po dvou dnech další důležitý zápas s Libercem.

Sledovali jste v průběhu utkání výsledek z Třince, který pro vás byl klíčový?
Člověk to samozřejmě sleduje, ale museli jsme se soustředit hlavně na náš výkon. Výsledek na kostce nám ale dával naději, že to ještě není ztracené.

Co jste říkal zaprutilému výkonu soupeře?
Hosté potřebovali bod. To bylo na jejich hře jednoznačně vidět. Hráli ze zabezpečené obrany. Jsou dobří v defenzivě a měli výborně pokryté střední pásmo. Strašně těžko se přes ně prosazovalo. Bylo to hodně složité.

Gól jste mohl dát už v první třetině. Brankáře Mensatora určitě překvapilo, když mu puk po vaší střele téměř přes celé hřiště zazvonil o tyč.
Bylo to až od naší modré čáry. Už jsem si říkal, že se od nás štěstí úplně odklonilo, když se puk od tyčky odrazil. Zase se nám to pak vrátilo v závěru. Za nasazení v konci utkání jsme si vítězství zasloužili.