Byl jím sedmadvacetiletý útočník Milan Mikulík, jenž je kmenovým hráčem prvoligové Mladé Boleslavi a za Č. Budějovice může nastupovat na střídavý start. V extralize nastoupil letos poprvé, předtím už dvakrát hájil barvy Jihočechů v létě na mezinárodním turnaji v Norimberku.

Jak došlo k vašemu prvnímu letošnímu startu v extralize?
Už v létě mne kontaktovali trenér pan Jandač a manžer pan Látal, že bych v případě nějakým zranění mohl přijít zaplnit mezeru. Dva zápasy jsem za Budějovice odehrál už v létě v Německu. Teď přišla v Budějovicích nějaká zranění, tak mne vedení povolalo, abych zacelil díru v sestavě.

Kdy jste se dozvěděl, že pojedete hrát za Budějovice proti Spartě?
Ještě jsem za Boleslav odehrál sobotní prvoligový zápas v Chomutově, kde jsme vyhráli 3:2 a vítězný gól jsme dali tři vteřiny před koncem. Dozvěděl jsem se to po sobotním utkání.

Těšil jste se, že si po delší době zase zahrajete extraligu?
Určitě. Je to pro mne příjemné zpestření. Jsem rád, že ta šance přišla. Snažil jsem se odevzdat maximum, ale prohrálo se, takže z toho jsem smutný.

Co byste řekl k průběhu utkání?
Ze začátku bylo na obou stranách hodně vyloučených, takže hra byla rozkouskovaná. Na led se tak dostávaly většinou jenom nejlepší dvě pětky. První polovina zápasu byla dost opatrná a hodně se bránilo. Moc šancí nebylo. Sparta pak dala dost šťastné góly a dostala se na koně. My jsme se do nich začali tlačit, ale oni potrestali naše chyby a vyhráli.

Byl jste spokojen s tím, kolik času jste strávil na ledě?
Ze začátku toho moc nebylo, ale potom jsme si zahrál více. S tím jsem ale přijel, že jsou tady kluci, kteří hrají stabilně celou sezonu a jsou první v tabulce. Není důvod nějak míchat se sestavou. Já jsem rád, že jsem si vůbec extraligu mohl zahrát.

Zkusil byste porovnat úroveň sobotního prvoligového a nedělního extraligového duelu?
V extralize se hraje určitě ve větším tempu. Hráči musí více bruslit a nemohou nic vypustit. Některé nejlepší zápasy v první lize ale také mají svou kvalitu a mohou se s extraligou rovnat.

Nečekal jste, že šance z extraligy přijde dříve?
V Budějovicích se mužstvu dařilo a nebyla žádná zranění, což pro ně bylo jenom dobře. Já mám svou práci v Boleslavi, za kterou hraji. Nijak jsem to neřešil. Teď ta šance přišla a jsem za ni rád.

Je možné, že vás zase brzy uvidíme v budějovickém dresu?
To nevím. Záležet bude na marodce týmu. Budějovice mají výborné mužstvo, které je nahoře a není důvod do něj zasahovat. Já budu dál nastupovat v Boleslavi, kde hraju rád, a pokud mne Budějovice zase povolají, tak rád přijedu a budu se snažit odevzdat co nejlepší výkon.