Po úterním nepovedeném duelu s Mladou Boleslaví (2:3 po sam. nájezdech) čeká hokejisty HC Mountfield druhé vystoupení v extraligovém play out. V pátek přivítají na svém ledě od 17.30 Znojmo (17.30).

Po krátké pauze zaviněné zraněním se do sestavy Jihočechů vrací útočník Milan Gulaš, jenž se v posledních zápasech dostal do velice slibné formy a dařilo se mu především střelecky.

Naposledy s Mladou Boleslaví jste nehrál. Proč?
Už několik zápasů předtím jsem odehrál s naraženým bokem. Nastupoval jsem s obstřiky, protože jinak bych hrát nemohl. Limitovalo mne to natolik, že jsem musel odstoupit v polovině posledního zápasu základní části extraligy s Libercem. Dostal jsem do boku úder a už s tím opravdu nešlo hrát.

Lékaři vám nařídili klid?
Tři dny jsem musel vypustit tréninky. Doktor mi říkal, že už mi nechce dávat další injekce. Mohlo by to prý nadělat více škody než užitku. Jeden zápas jsem vynechal a teď proti Znojmu už bych měl být zase připraven.

Zápas s Mladou Boleslaví jste sledoval z novinářské tribuny. Čím si vysvětlujete slabší výkon svých spoluhráčů? Může hrát roli ztráta motivace poté, co jste se neprobojovali do play off?
Zklamání, že nám v posledním kole uteklo play off, tady určitě je. Něco podobného se v zápase také projevit mohlo. Teď ale rozhodně potřebujeme ještě nějaké body uhrát, abychom mohli závěr sezony zvládnout v klidu. Zápas se Znojmem bude podle mého názoru vypadat úplně jinak než s Mladou Boleslaví.

S Mladou Boleslaví jste z letošních pěti zápasů čtyři prohráli. Nesedí vám herní styl nováčka extraligy?
Boleslav hraje urputný hokej s velkým důrazem na obranu. Prakticky jenom brání, což bylo vidět i v úterním zápase u nás. Stoupnou si na červenou čáru a brání v pěti lidech. To je pak strašně těžké se prosadit. To nás ale neomlouvá. Musíme proti nim hrát jednoduše. Klidně můžeme puky nastřelovat jít důrazně za nimi. A střílet z každé pozice.

S Boleslaví jste prohráli na samostatné nájezdy. Letos jste z osmi penaltových rozstřelů vyhráli jen třikrát. Je to podle vás jenom shoda okolností?
Nájezdy jsou tak trochu loterií a k vítězství je třeba i kus štěstí. Dříve jsme nájezdy většinou vyhrávali, a přitom jsou v kádru pořád prakticky stejní hráči. Někdy to vyjde, někdy ne.

S Mladou Boleslaví máte pasivní bilance, ale se Znojmem zase aktivní. Mělo by se vám hrát proti tomuto soupeři lépe?
Znojmo hraje určitě jiný hokej než Boleslav. Hraje útočněji, což by nám mělo vyhovovat. Má nahrané nějaké body, takže by to nemusel být tak úporný zápas jako s Boleslaví.

Hodně nahlas se hovoří o tom, že hokej ve Znojmě končí. Může to mít vliv na výkonnost vašeho soupeře?
Myslím si, že asi ano. Pokud tomu tak opravdu bude, tak se určitě budou chtít s fanoušky rozloučit důstojnými výkony a ukázat, že extraliga do Znojma patří. Určitě budou bojovat naplno až do konce sezony.

Jedenáct kol před koncem máte před poslední Mladou Boleslaví jedenáctibodový náskok. Můžete tak být relativně v klidu?
To určitě ne. Na to se vůbec nedíváme. Nějaké body máme, ale musíme jít zápas od zápasu. Ještě měsíc budeme hrát a čeká nás jedenáct zápasů, ve kterých chceme dokázat, že jsme patřili do play off. I když budeme mít nějaký náskok, tak je třeba hrát až do konce.

Vy osobně jste měl před zraněním výbornou formu a padaly vám tam góly. Nemáte obavu, že by vás pauzička mohla rozhodit?
Dobrá forma se nedá udržet nějak dlouhodobě a je úplně jedno, kdo bude dávat góly. Hlavně, abychom vyhrávali. Potřebujeme body. Klidně můžeme vyhrávat o gól nebo o čtyři, ale hlavně abychom pořád bodovali.

Pomalu se blíží závěr sezony. Máte v klubu smlouvu i na tu další?
Ano. Budu hrát v Budějovicích i v příští sezoně.