Vyhraný duel s Ml. Boleslaví na domácím ledě (2:0) je posunul k cíli zase o něco blíž. „Zápas byl dlouho na vážkách, protože soupeř si také vytvořil řadu dobrých situací, naštěstí je však neproměnil v branky,“ upozorňuje vedoucí budějovické juniorky Jiří Šrámek.

Z hlediště Budvar arény sledoval utkání i legendární Luděk Bukač, jenž svého času budějovický Motor vedl. Důvod jeho páteční návštěvy byl ale úplně jiný. „Hosty totiž trénuje Bukač junior,“ poukázal Jiří Šrámek. Syn trenéra mistrů světa šéfuje v Mladé Boleslavi hokejové mládeži.

V polovině zápasu otevřel skóre kapitán HC Č. Budějovice Martin Havran. Druhý gól přidal ze samostatné akce útočník Roman Horák. Na červené čáře zachytil puk a nájezd proměnil.

Marný pokus

V čase 59:26 si mladší z Bukačů na stadionu vzal time, odvolal brankáře a poslal na led šest hráčů, aby se pokusili alespoň zkorigovat výsledek. Nepovedlo se, a tak gólman Tomáš Klestil vychytal proti zdatnému nováčkovi soutěže nulu. Důležité vítězství přiblížilo Jihočechy v tabulce Boleslavi na dostřel: ztrácí na ni pouhé tři body, přičemž oba juniorské celky se v základní části potkají ještě jednou.

Vítězové počítali i ztráty. Už v první třetině odstoupil o〜bránce Stanislav Dietz, jenž si ze souboje u mantinelu odnesl těžce zhmožděné zápěstí. „Dostal na ruku sádru,“ naznačuje vedoucí mužstva, že vytáhlý bek určitě bude nějaký čas mimo hru.

Druhý den prohra

Střetnutí s Pardubicemi, kterým patří v extralize třetí příčka, mohlo Jihočechy posunout vzhůru tabulkou, pokud by ho dovedli do vítězného konce. Mladíci však prohráli druhou třetinu 1:3, a přestože Ťoupalův kontaktní gól ve třetím dějství ještě utkání zdramatizoval, všechny body si odvezl favorit na východ Čech.

„Ťoupalův kontaktní gól bohužel přišel moc pozdě – až v 56. minutě,“ posteskl si Jiří Šrámek, podle jehož slov Jihočeši nebyli v utkání bez šance na úspěch. „Bojujeme s vlastní koncovkou, pořád nás trápí neproměněné šance,“ konstatuje vedoucí mužstva.

V pátek junioři zajíždějí do Hradce Králové, který stále ještě žhaví jiskérku naděje, že se protlačí do play off. V dalším důležitém utkání tak půjde vlastně o šest bodů.

V sobotu HC České Budějovice přivítá v Budvar aréně od 12.30 hodin Karlovy Vary.