Podle asistenta trenéra Jana Tlačila příprava u moře jednoznačně splnila svůj účel. Napomohly k tomu i klimatické podmínky. „Počasí bylo vynikající. Bylo horko a teplota se pohybovala kolem třiceti osmi stupňů ve stínu. K tomu většinou foukal vítr. Počasí bylo v Turecku skutečně extrémně teplé,“ tvrdí.

Vysokým teplotám byl také uzpůsoben denní program. „Trénovali jsme vždy ráno od osmi do deseti hodin a na tuto první fázi navazovala fáze uvolňovací, kterou tvořilo plavání v bazénu nebo v moři,“ říká Tlačil k náplni soustředění.

Druhá fáze přípravy následovala vždy od 17 hodin. „Přes den měli kluci volno, protože horko nám neumožňovalo prakticky nic jiného, než být schovaní,“ vysvětluje kouč. „V podvečer probíhal tenisový turnaj deblů a hráči, kteří měli nějaká nedoléčená zranění, chodili do posilovny.“

Z tenisového turnaje se stala hodně prestižní záležitost. „Bylo to hodně náročné,“ přikývne Bokrošův asistent. „Některé zápasy přinášely až tříhodinové maratony. Byla to hodně intenzivní příprava,“ chválí si.

Rovněž trenéři Bokroš s Tlačilem se zapojili do tenisového klání. „Začali jsme dobře a mířili jsme hodně vysoko. Postupně se nám ale přestalo dařit. Těžko říct, jestli to bylo nižším fyzickým fondem nebo zdravotními problémy. Podlehli jsme Radku Dudovi s Lukášem Poživilem, což nás rozhodilo. Moc nám neseděly betonové kurty. Na US Open bychom asi neuspěli,“ směje se asistent.

Tenisový turnaj bude mužstvo dohrávat ještě doma. „Ještě jsme určitě neřekli poslední slovo. Čekají nás třeba Petr Sailer s Romanem Turkem a těšíme se na českou antuku. Ta nám bude sedět více než beton,“ háže Tlačil rukavici mladším soupeřům.

Šimánek nejlepší

S tenisovou raketou si nejlépe vedl Jiří Šimánek, jenž prý potvrdil své nadání na všechny míčové sporty. „S Ivanem Humlem vytvořil výbornou dvojici. Ale vyhráno ještě zdaleka nemají. Zbývá odehrát ještě několik zápasů,“ dodává Bokrošův asistent.

Na tréninkové podmínky v Turecku si hokejisté v žádném případě nemohou stěžovat. „Měli jsme k dispozici dvě fotbalová hřiště a nářadí, které jsme si přivezli s sebou. Příprava byla zaměřená na dynamickou sílu a rychlost. Aerobní tréninky jsme vždy zopakovali několikrát dokola a bylo to dost náročné,“ tvrdí.

Také po zdravotní stránce mužstvo zvládlo soustředění bez větších potíží. „Turecko je země s jiným bakteriologickým pozadím, než je u nás. Někteří hráči měli určité potíže, ale zvládli to. Prokázali, že jejich organismy jsou velice odolné,“ všiml si.

Týdenní pobyt v cizím prostředí přispěl také k soudržnosti týmu. „Jako trenéři jsme poznali hráče daleko více, než kdybychom byli jenom v Čechách. Kontakt s mužstvem jsme měli od rána do večera. Také z tohoto pohledu bylo soustředění určitě přínosem. Pro nové kluky to byla ideální příležitost začlenit se naplno do nového kolektivu,“ nešetří Tlačil chválou.

Rovněž k ubytování a stravování nemůže vznést prakticky žádnou připomínku.

„Všechno bylo na velice dobré úrovni. Ubytování bylo opravdu parádní a také na stravování jsme si v žádném případě nemohli stěžovat. Všechno jsme měli k dispozici dvacet čtyři hodiny denně.“

Rovněž cestování nepřineslo žádný problém. „Let trval necelé tři hodiny a pak jsme se z Prahy autobusem plynule přesunuli do Budějovic. Všechno klapalo na jedničku,“ pochvaluje si Tlačil.

Včera odpoledne už hokejisty opět čekal v rámci přípravy cyklistický výjezd a dnes si zahrají přátelský fotbalový zápas v Bavorovicích s místním účastníkem krajského přeboru. Zatím mají hokejisté HC Mountfield na svém kontě dvě shodná vítězství 3:2 nad účastníky I. A třídy Lišovem a Rudolfovem.

Začátek čtvrtečního zápasu v Bavorovicích je v 18 hodin.