Vzhledem k vývoji zápasu ale mohlo být bodů i víc, protože Jihočeši ani jednou neprohrávali. Přesto se nakonec více radoval soupeř. „Zápas se pro nás opravdu vyvíjel velice dobře,“ přikyvuje trenér Josef Jandač. „Sice jsme vedli 2:0, ale několikrát nás podržel brankář Turek,“ připustil.


Za klíčový moment zápasu považuje Jandač Beránkův gól na 1:2 těsně před první sirénou. „Pokud bychom vedení do přestávky udrželi, tak to mohlo být jiné,“ je přesvědčen. „Soupeře jsme pak nechali vyrovnat a zápas směřoval do remízy. Rozhodlo se v samostatných nájezdech, ve kterých byl úspěšnější soupeř. My se ale nemáme také za co stydět a bodovat na Slavii není špatné,“ očividně Jandače bod ze Slavie potěšil.


Slavia potvrdila, že i když uvolnila z kádru několik zkušených hráčů, bude mít opět kvalitní mužstvo. Na pozápasové tiskovce domácí zastupoval tradičně Růžičkův asistent Jiří Kalous, který viděl vyrovnané utkání: „Měli jsme více ze hry v první třetině, přesto jsme inkasovali dvě branky a musím mužstvu poděkovat, že nesložilo zbraně, bojovalo nadoraz a utkání jsme zaslouženě obrátili v náš prospěch.“


O bodu navíc rozhodovaly samostatné nájezdy, o nichž se říkává, že jsou pouze loterií (i když s touto teorií by se dalo úspěšně polemizovat). Hokejisté Mountfieldu loni všechny své penaltové rozstřely vyhráli, na Slavii ale na tuto pozoruhodnou bilanci nenavázali. Svobodu překonal pouze Šimánek, Hübl tentokrát neuspěl a Brabencův závěrečný pokus zastavilo břevno. Na domácí straně byli úspěšní Duda a Rataj


V Sazka Areně bylo zmenšeno kluziště na nejmenší možné rozměry. S tím Jandačovi svěřenci problém neměli. „U nás máme také malé hřiště, takže nám to nevadí,“ souhlasně přikývl trenér. „Cílem tohoto kroku bylo zatraktivnit hru, což se potvrdilo. Přibylo osobních soubojů a kontaktů. Svůj účel to splnilo,“ dodal k tomuto tématu Kalous.


Samostatnou kapitolou zápasu byli diváci. Pořadatelé ohlásili něco málo přes šest tisíc, což byl ale v rozlehlém hledišti Sazka Areny zanedbatelný počet. O atmosféru se starala především početná skupina fanoušků Mountfieldu (odhadem dobré tři stovky), kteří svůj tým po celý zápas vytrvale povzbuzovali. „Naši fanoušci byli výborní a snad jim to vydrží i pro domácí zápasy,“ vzkazuje fanouškům útočník Jiří Šimánek.

 

První gól extraligy dal Jiří Šimánek

Premiérovým střelcem letošního ročníku se stal Jiří Šimánek, jenž otevřel skóre ve středu na Slavii a trefil se i při samostatných nájezdech.


Vnímal jste fakt, že jste dal vůbec první gól celé letošní extraligy?
Bohužel to pro nás neznamenalo více než jeden bod, takže to zase až tak netěší.


Bod ze Slavie ale není tak špatný…
Každý bod zvenku je dobrý. První třetinu jsme sice 2:1 vyhráli, ale hodně nás podržel Eda Turek v brance. Potom jsme byli k výhře blíž, ale vedení jsme bohužel neudrželi.


Vzhledem k vývoji zápasu mohlo být bodů asi opravdu více.
Měli jsme šance i v prodloužení při přesilovce. Štěpán Hřebejk mohl dát gól a moje střela těsně před koncem skončila také jen kousíček vedle. Škoda bodu, ale i ten jeden ze Slavie má pro začátek svou cenu.


Proměnil jste samostatný nájezd, i když jste nezvolil oblíbenou bekhendovou kličku.
Je třeba pořád vymýšlet něco jiného, protože gólmani už moji fintu znají. Vyšlo to. Penalty jsou trochu loterie a více štěstí měl tentokrát soupeř. Penalty jsme prohráli poprvé po více než roce.


Vnímali jste početnou skupinu vašich fanoušků v hledišti?
Určitě. Vytvořili nám výbornou atmosféru, za což jim patří dík.


Po delší době jste se vrátil na post centra. Vyhovuje vám nová role?
Je to trošku jiný pohyb než na pravém křídle. Musel jsem si oživit také vhazování, která jsem dlouho nehrál. Zapracoval jsem na tom a bylo to v utkání tak půl na půl.


Tempo hry bylo na samotný úvod sezony rozhodně slušné.
Určitě. Pomohlo tomu i fakt, že Slavia zúžila hřiště. Myslím, že je ještě užší než u nás v Budějovicích. Je to znát hlavně při přesilovkách, kdy se dá hned střílet.