Již před středečním duelem bylo jasné, že jistým postupujícím ze skupiny je ruská Ufa. Hrálo se tak „jen“ o druhé místo v konečné tabulce a prémii padesát tisíc euro.


Přestože tlak na mužstvo nebyl zdaleka takový jako v extralize, první třetina vyzněla ze strany hostí doslova tragicky. Slovan ji vyhrál 3:0, ale jeho vedení mohlo být i podstatně vyšší. „Myslel jsem si, že v tomto utkání naše mužstvo nebude nervózní a bude hrát uvolněněji. Bohužel ale musím konstatovat, že jsme pokračovali v nervózních a utrápených výkonech,“ zlobil se po utkání trenér poražených Ernest Bokroš.


Jeho svěřenci gól inkasovali úvodní hned v první minutě zápasu. „Rychlý inkasovaný gól nám moc nepomohl, pak jsme dostali další a třetí po chybě našeho mladého gólmana,“ připomíná selhání Jakuba Kováře za vlastní brankou. „Za stavu 3:0 to s námi nevypadalo vůbec dobře,“ byl si dobře vědom. „Bylo potom velice těžké motivovat nervózní, podrážděné a zklamané mužstvo. Slovanu naopak všechno vycházelo.“


Mountfield měl ve středu osm vyloučených, což byla podle Bokroše také jedna z příčin porážky. „To je na takové utkání příliš. Ubránili jsme přesilovku soupeře pět na tři a domácí navíc zahrávali trestné střílení,“ nebyl vůbec spokojen s disciplínou svého týmu.


Výkon Bokrošova týmu se změnil jako mávnutím kouzelného proutku až ve třetí třetině. Najednou bylo hostí plné kluziště, hráli nesmírně ofenzivně a dokázali dokonce vyrovnat na 3:3. „Řekli jsme si, že musíme jít štěstí naproti, a mužstvo se probudilo. Rozhodující byl gól na 4:3 v době, kdy šel náš bek kvůli zranění střídat,“ posteskl si.


Trenér Slovanu Róbert Pukalovič byl pochopitelně spokojenější. „Vyšel nám nástup do zápasu a celá první třetina. Musíme se naučit soupeře ještě dorazit. Měli jsme k tomu přesilovku pět na tři i trestné střílení. Jeden vstřelený gól udělal z utkání neuvěřitelné drama. Mužstvu ale patří poděkování, že zápas nakonec dokázali dotáhnout do vítězného konce,“ uvedl po utkání.


Samozřejmě je vždycky lepší zvítězit, ale podstatně důležitější než zápas v Bratislavě bude pro Mountfield dnešní extraliga v Mladé Boleslavi, která je v tabulce o bod před ním na třinácté příčce. „Pokud bych si mohl vybrat, tak bych z těchto dvou zápasů bral raději vítězství v Boleslavi,“ připouští i trenér Bokroš. Ten dnes bude postrádat zraněné útočníky Vaka s Bílkem, do sestavy se naopak vrací obránce Frolo.

Kovářova premiéra
Poprvé v kariéře si Jakub Kovář zachytal hokejovou Ligu mistrů. A až na hrubici při třetím gólu soupeře podal v Bratislavě velice dobrý výkon. „Den před zápasem mi trenér řekl, že Roman Turek si potřebuje odpočinout a že půjdu do branky,“ řík
á mladý gólman, jenž se na utkání strašně těšil. „Dlouho jsem byl nemocen. Měl jsem anginu a potom ještě jednu s alergickou reakcí. Na ledě jsem tak nebyl skoro čtyři týdny a nastoupil jsem po třech trénincích,“ vysvětluje.
Nejvíce ho mrzel třetí gól, při kterém ho za vlastní brankou obral o kotouč Döme a pohodlně zasunul do odkryté klece. „Byla to jednoznačně moje chyba. Chtěl jsem puk odehrát z první, ale netrefil jsem ho,“ přiznává své pochybení. „Závěrečnou třetinu jsme odehráli velmi dobře a je jen škoda, že jsme neuhráli lepší výsledek,“ posteskl si mladý gólman.

První třetinu jsme odflákli, připustil autor gólu Gulaš

Ve velice dobrém světle se představil v posledním utkání hokejistů HC Mountfield v Lize mistrů v Bratislavě na Slovanu útočník Milan Gulaš. Byl na ledě hodně vidět a svým pěkným gólem nastartoval mohutný finiš Jihočechů ve třetí třetině. Na bodový zisk to však už bohužel nestačilo.


V první třetině ale výkon týmu vůbec dobrý nebyl a hosté také inkasovali tři góly. „Vstoupili jsme do utkání laxně a také jsme prohrávali 0:3,“ sype si popel na hlavu. „Slovanu se v lize tolik nedaří a chtěl doma za každou cenu uspět. Byl vyhecovaný do zápasu více než my. Z naší strany byla první třetina odfláknutá,“ je si vědom.


Jihočechy zachránila až přestávka. „Řekli jsme si, co musíme změnit. Chtěli jsme hru trochu otevřít, což se nám podařilo. Druhou třetinu jsme odehráli velice dobře,“ je přesvědčen.


Ve třetí třetině Mountfield mohutně finišoval, dokázal vyrovnat, ale pak znovu inkasoval. „Trenér nám řekl taktiku, která se vyplatila. Začali jsme soupeře napadat i ve třech hráčích. Pak jsme se ale nechali unést hrou a dostali jsme dva góly,“ lituje.


Právě výkon v závěrečném dějství by měl být pro mužstvo odrazovým můstkem do dalších zápasů. „Přestože jsme dostali dva góly, tak předvedená hra v této části hry nebyla špatná,“ míní.


Při gólu prokázal svou tradiční technickou zdatnost. „Byla to situace jeden na jednoho. Natlačil jsem se před branku a bylo štěstí, že jsem to trefil,“ velice skromně Gulaš popsal hodně povedenou akci.


V závěrečném vystoupení týmu absolvoval rtuťovitý útočník svou osobní premiéru v prestižní soutěži. „Byl jsem předtím zraněný, takže jsem hrát nemohl. Strašně moc jsem se na zápas těšil,“ upřímně přiznává.


Přestože Samsung aréna v Bratislavě nebyla ani zdaleka vyprodána, atmosféra zápasu byla výborná. Starali se o ni nejen domácí fanoušci, ale také početná skupina příznivců Mountfieldu. „Fanoušci byli perfektní a zaslouží si velké poděkování, že za námi jeli takovou dálku, i když se momentálně nacházíme v krizi,“ vzkazuje věrným fanouškům.


Již dnes čeká Jihočechy hodně důležitý extraligový zápas v Mladé Boleslavi. „Musíme hrát jako v poslední třetině v Bratislavě. Z té si musíme vzít jak pozitivní, tak i negativní věci. Je to opravdu strašně důležité utkání a je třeba se na něj dobře připravit,“ burcuje. „Můžeme se vítězstvím odrazit z poslední příčky, což by pro nás bylo nesmírně pozitivní,“ uvědomuje si.