Diváci v Boleslavi mnoho hokejové krásy neviděli. Hrálo se především ve středním pásmu a k vidění bylo mnoho nepřesností z obou stran. Domácí trenér Jaromír Šindel řekl: „Na Budějovice se nám letos daří a na hráčích bylo vidět sebevědomí.“

Domácí šli do vedení po sedmi minutách hry. Bauer se v útočném pásmu dostal k volnému kotouči a nekompromisně jej poslal za Turkova záda. Pot polil domácí příznivce v desáté minutě, kdy se nahozený puk zamotal domácímu golmanovi Schwarzovi mezi betony. Ten jej však naštěstí pro domácí dokázal včas zkrotit. „Paradoxně to byl pro mě nejtěžší moment utkání,“ řekl po zápase spokojený Schwarz.

Na 2:0 pro domácí mohl zvýšit Nouza, ale z bezprostřední blízkosti minul. Hostující kapitán Ondřej Veselý hodnotil: „Podle mě jsme měli více šancí než domácí, ale těm zachytal výborně Schwarz.“

Kdyby se druhá třetina nehrála, vůbec nic by se nestalo. Hosté si hlídali modrou čáru a tak se Turek moc nezapotil. Nejvíce starostí mu mohl udělat nájezd dvou boleslavských na jediného obránce, ale Důrasovi se zamotal kotouč mezi bruslemi. Na druhé straně bylo rušněji, ale domácí Schwarz držel akcie Boleslavi nad vodou. Nejvíce pak při pokusu Gulaše, jehož střelu z mezikruží zlikvidoval betonem.

Do závěrečné dvacetiminutovky vlétly Budějovice s obrovským tlakem, ale Schwarz se překonával. Když už viselo vyrovnání ve vzduchu, opřel se do kotouče Zíb a Metrostav Arena vybouchla nadšením podruhé. Pak se ve vlastním oslabení proháčkoval až před Turka Důras, ale na někdejšího reprezentačního golmana nevyzrál. V závěrečné power play hostů se již nic významného nestalo a tak se mohla Boleslav radovat ze tří bodů a hrdina zápasu Schwarz z vychytané nuly.

Českobudějovický trenér Jan Tlačil nebyl s hrou svých hráčů vůbec spokojen: „Pro nás bylo těžké, že jsme museli celý zápas dotahovat. Hráči dnes nepracovali, jak by měli.“