Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Definitivní jistotu záchrany ještě nemají

České Budějovice - Komplex Mladá Boleslav trvá. Hokejisté HC Mountfield v úterý podlehli tomuto soupeři v 7. kole play out extraligy 2:3 a prohráli s ním už šestý z letošních sedmi vzájemných duelů.

10.3.2009

Hokejová extraliga pokračovala zápasem HC Mountfield - BK Mladá Boleslav.Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Definitivní jistotu záchrany tak Jihočeši stále ještě nemají. V pátek hostí od 17.30 Znojmo.

Domácí tým se nadále musí obejít bez marodů Vydareného, Posmyka, Dudy, Květoně a Kuchejdy. Na soupisce naopak figuroval mladý Horák, jehož si trenéři podrželi pro extraligu a neodcestoval tak s juniory na semifinále play off do Vítkovic. V základní sestavě přitom nefiguroval a do hry naskočil až od druhé třetiny. Utkání mělo slavnostní úvod. V úterý totiž nastoupil ke svému šestistému extraligovému duelu útočník Mountfieldu Jindřich Kotrla.

Hosté nasazovali od začátku tři kompletní pětice. Hned v úvodu zápasu hráli dvakrát přesilovku, ale až na odvážný výpad Padělka Turka prakticky nevyzkoušeli. Podobně dopadl pohříchu i domácí tým, který dostal také dvakrát možnost zahrát si v početní výhodě.

Hrál se hokej sotva průměrné extraligové úrovně a prořídlé hlediště se dlouho doslova nudilo. Větší vzruch přinesl až závěr prvního dějství. V 18. min. nedokázala domácí pokrýt Důrase, který udělal čest svému jménu a střelou mezi betony zaskočil Turka. Vyrovnáno bylo ani ne za minutu. Veselý vyslal přesnou přihrávkou do sóla Vaka, jenž se prosadil rutinérsky krásnou střelou od břevna do branky.

O přestávce domácí trenér Tlačil trochu zamíchal složením útoků a hra přece jen nabrala větší obrátky. Jihočeši byli aktivnější. Do velké šance se dostal domácí Bílek, ale Schwarz svou branku dokázal uhájit.

Ve 26. min. ale vyrobil hrubici na červené čáře Gřegořek. Pšurný mu sebral kotouč, posunul Nouzovi a ten své sólo zakončil dělovkou do horního růžku Turkovy svatyně. Inkasovaná branka domácí tým srazila dolů a nějaký čas jim trvalo, než se opět srovnali. Při další šanci Nouzi je navíc podržel brankář Turek.

Ve 32. min. však už nestačil zakročit ani on. V přesilovce přelomila Bendova střela hokejku Šimánkovi, domácí byli prakticky ve třech a dané situace využil zkušený Král, jenž zblízka skóroval.

O dvě minuty později na druhé straně brankář Schwarz Muchovu ránu od modré jen vyrazil a Sičák pohotově pod břevno odkryté klece snížil na rozdíl jediného gólu. Domácí pak výrazně přidali, velké šance měli Veselý či Toman, jenž z úhlu netrefil odkrytou hostující branku.

V závěrečné části domácí pokračovali v náporu, ale byl to tlak hodně platonický. Vyrovnání měl na hokejce Hřebejk, leč neuspěl. Naopak akcie Mountfieldu musel podržet při brejcích Krále a Důrase brankář Turek. „Naše taktika na Budějovice platí. Věřili jsme ve vítězství, což rozhodl,“ pochvaloval si trenér Boleslavi Jaromír Šindel.

Domácí tlak v závěru vygradoval a Schwarz odolával jen s velkou dávkou štěstí. Nejvíce ho měl při střele Šimánka do tyče dvě minuty před koncem. „Jsme neskuteční lajdáci a zápas jsme si prohráli naším přístupem ke hře,“ hněval se asistent trenéra poražených Milan Kupka. „Boleslav je soupeř jako každý jiný. Utkání dobře odbránil a my jsme se nedokázali prosadit,“ kroutil hlavou.

Loď neuplavala. Ukradli ji

Neznašov - Že jsou lidé velmi nenechaví, dokládá i případ zmizelé lodě.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Jižní Čechy - Úterý na Hedviku (Svatá Hedvika pole zamyká a medu do řepy zamíchá) opět přepisovalo teplotní rekordy.

V Litvínovicích bude Dýňobraní

Litvínovice - Děti i dospělí se v sobotu 21. října od devíti budou chlubit svými výtvory z dýní.

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).