Naposledy Jihočeši naznačili, že by se mohlo blýskat na lepší časy. V nedělním extraligovém duelu porazili Zlín 3:0, když prakticky po celý zápas soupeře přehrávali.


Dlouho ale byl stav nejtěsnější 1:0 a soupeře definitivně srazily až dva góly v samotném závěru utkání. „To je pravda,“ připustí útočník Mountfieldu Lukáš Květoň. „Šli jsme ale za svým, hráli jsme dobře a drželi jsme se na puku,“ tvrdí. „Rozhodující byl určitě druhý gól, ale vyhráli jsme zcela zaslouženě.“


Tradiční oporou vítězů byl brankář Roman Turek, jenž vychytal své letošní již druhé čisté konto. „Eda měl zase několik úžasných zákroků. Cítíme, že má formu a můžeme se na něj spolehnout. Je ale hlavně třeba, abychom také sami dávali góly. Pokud se nám bude nadále takhle dařit, tak by to mělo být dobré,“ je přesvědčen.


Pozice Jihočechů v extraligové tabulce není vůbec povzbudivá a v dané situaci má každé vítězství cenu zlata. „Každá výhra je pro nás samozřejmě vzpruhou, ale je třeba bodovat i v dalších utkáních, abychom se v tabulce posunuli zase někam výš,“ přeje si.


Zlín definitivně zlomil druhý gól, ten třetí pojišťovací pak přidal tři minuty před koncem po odvážném průniku právě Květoň. „Vláďa Sičák mi nahrál puk od mantinelu a šli jsme skoro dva na jednoho. Viděl jsem ale, že Pištu Hřebejka už obránci skoro dojeli, tak jsem se natlačil mezi beky a trefil jsem to na brankářovu lapačku,“ popisuje svůj pohledný gól.


Pro Květoně se jednalo o letošní teprve třetí zásah do černého. Na jeho ochranu je ale třeba říct, že nastupuje většinou ve třetí či čtvrté řadě a na ledě nedostává až tolik prostoru. Naposledy se trefil 30. října v televizní předehrávce s Pardubicemi. „Nijak nervózní z toho nejsem. Prostě to tak je,“ mávne rukou.


Nedělní zápas provázely protesty fanoušků vůči osobě trenéra Bokroše. „Snažili jsme se soustředit jen na hru a svůj výkon. Chtěli jsme zahrát co nejlépe, abychom se co nejdříve odlepili ze dna tabulky,“ uvedl Květoň k revoltě v hledišti. „Nevšímáme si toho a hrajeme svůj hokej.“


O protestní akci fanoušků se prý hráči moc nezajímali. „Já osobně se o to nezajímám vůbec. Odvádím výkon na ledě a tyhle věci jdou mimo mě,“ nechtěl vůbec řešit situaci, která se odehrávala v hledišti. „To byla akce fanoušků. My musíme hrát hokej. Za nás zápasy nikdo neodehraje.“ Květoň osobně prý s fanoušky vůbec v kontaktu není. „Nevím, jak ostatní kluci, ale já rozhodně ne.“


Dnes si Mountfield zahraje naposledy ve skupině C Ligy mistrů na ledě Slovanu Bratislava. Doma tohoto soupeře porazil přesvědčivě 5:2.


V tabulce skupiny už je jistým postupujícím do semifinále suverénní ruská Ufa. Přesto bude mít dnešní utkání bezesporu svůj náboj. Kromě prestiže je totiž v sázce druhé místo v tabulce a také nezanedbatelná prémie padesát tisíc euro. „Budeme se snažit navázat na náš výkon z utkání se Zlínem a samozřejmě vyhrát. Rozhodně má pro nás tento zápas velký význam a jedeme do Bratislavy s cílem uspět co nejlépe,“ ujišťuje.


Jihočeši odcestovali do slovenské metropole již včera a večer v hale Slovanu trénovali. Trenéři nebudou mít k dispozici kompletní kádr. Mimo hru je zraněný útočník Vak a doma zůstal také nachlazený obránce Frolo. „Nahradí ho Macháček. Tomáše Frola jsme raději nechali vyléčit a měl by být k dispozici pro páteční utkání v Mladé Boleslavi,“ vysvětlil sportovní manažer klubu Jaromír Látal. Po zdravotních problémech už se do mužstva naopak vrátil druhý brankář Kovář.


Oproti prvnímu vzájemnému duelu došlo k významné změně na střídačce Slovanu. Trenéra Zdeno Cígera totiž nahradil jeho původní asistent Róbert Pukalovič. V posledním ligovém duelu Bratislava vyhrála na ledě reprezentační dvacítky 4:2.