Slovan odehrál výborně první třetinu, ve které nasázel bojácně hrajícímu soupeři tři góly. Trenéři Jihočechů nechali odpočívat brankářskou jedničku Turka a letos podruhé nastoupil od začátku jeho mladý náhradník Kovář. Ten inkasoval hned po 57 vteřinách. Na přihrávku Laža zpoza branky si najel nekrytý Vaic a zblízka neměl problém otevřít skóre. Vyrovnat mohl Gulaš, ale v dobré příležitosti nedokázal protlačit kotouč za záda finského gólmana Hoviho. Na koni byl ale Slovan. Při jeho první přesilovce před Kovářem doslova hořel led. V největší šanci se ocitl Hujsa, jenž v gólové pozici přestřelil. Další gólovku Liščáka zlikvidoval Kovář. Po střele Děvečky měl brankář hostí i patřičný kus štěstí, když mu kotouč vypadl těsně vedle jeho svatyně.
Jihočeši mohli vyrovnat z ojedinělého protiútoku. Přečíslení tři na jednoho však Bílek řešil nedůraznou střelou, a tak uhodilo na druhé straně. Z rychlého protiútoku Kulhovu střelu ještě Kovář stačil vyrazit, ale proti Hujsově dorážce už byl bezmocný. Dvě minuty před přestávkou si mladík v brance Mountfieldu vybral slabší chvilku. Za brankou mu sebral kotouč Demö a do prázdné klece pohodlně skóroval.


Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Kovář byl nadále v ohni střel a matně hrající hosté se jen těžko dostávali k souvislejším akcím. Při Vaicově teči Děvečkovy střely mu navíc pomohla i tyč. V polovině zápasu vyrobili hosté v útočném pásmu kriminální hrubici, Husa se řítil sám na Kováře a obránce Vydarený musel zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě faulu. Finští sudí nařídili trestné střílení, které prováděl sám postižený, ale na jeho kličku si mladý gólman s přehledem políčil. Ze strany hostí to byly skutečně jen záblesky. Třeba ten Dudův ve vlastním oslabení, se kterým si poradil pozorný Hovi.


Ve třetí třetině bylo najednou všechno jinak. Hosté zabrali a Slovan začali přehrávat. Ve 45. min. předvedl povedený průnik ze strany Gulaš z úhlu a trefil horní růžek Hoviho klece. Mountfield ožili, druhý gól měli na hokejkách Veselý a Kůrka, ale trefili se až slepenými góly v průběhu patnácti vteřin Huml a Mertl. Stačila však chvilková nepozornost a Kukumberg z rychlého brejku definitivně strhl vítězství na stranu Slovanu..Třináct vteřin před koncem pečetil do prázdné branky Lažo.