V dnešním utkání chtějí uspět, ale žádný přehnaný důraz na něj nekladou. „Nijak speciálně se na zápas připravovat nebudeme. Naopak dnes máme i s posilovnou třífázový trénink,“ řekl nám včera Jandačův asistent Milan Černý.


V domácí sestavě už by se měl objevit útočník Kůrka, jenž je na jihu Čech na zkoušce. „Sháněl angažmá, což v dnešní době není vůbec jednoduché. Poprvé se proto postavil na brusle až po příchodu k nám, takže jsme ho ve čtvrtek proti Znojmu nechali odpočívat, ale se Slavií už by hrát měl,“ uvádí Černý.
V úvodním vzájemném duelu na Slavii vyhráli Pražané 3:2. „Máme soupeři co vracet. Nemám ani tak na mysli výsledek, ale spíše předvedenou hru. Věřím, že odehrajeme lepší zápas než na Slavii,“ doufá asistent. „Tam jsme dvě třetiny zaostávali,“ připouští.


Sestava Mountfieldu bude prakticky stejná jako ve čtvrtek ve vítězném duelu proti Znojmu. Trenér nevylučuje, že by mohl celý zápas odchytat jeden z dvojice Turek – Altrichter, kteří se zatím vždy v polovině každého duelu vystřídali. „Zatím jim to takhle vyhovuje a ve všech dosavadních zápasech byli právě gólmani naší silnou stránkou. Pravděpodobně ještě i se Slavií budou chytat napůl,“ chválí Černý mimořádně zkušenou brankářskou dvojici.
Kromě dlouhodobých marodů Chábery a Kuchejdy trenéři nemohou do zápasu stále ještě nasadit Kotrlu, který zatím jen trénuje. Počítat momentálně nemohou ani s Filipem Novákem. „Měl střevní problémy s vysokými teplotami. Doufáme, že jak rychle to přišlo, tak rychle to také odejde. V průběhu týdne by se měl zapojit,“ věří Milan Černý.


Na žádost soupeře se dnes bude hrát už od 16 hodin. Vstupné činí 50 korun. Ve čtvrtek hraje HC Mountfield v pohárové soutěži opět doma. Od 17 hodin bude hostit extraligový Lasselsberger Plzeň.