V Plzni v letech 1993 až 1995 úspěšně působil jako hráč současný asistent trenéra Mountfieldu Milan Černý. „Na Plzeň mám jenom ty nejlepší vzpomínky,“ tvrdí. Jeden rok byla stávka v NHL a hrál za nás i Martin Straka. Byla tam výborná parta a Plzeň je jednoznačně hokejové město. I když jsme třeba zahráli tak, že bychom na Spartě potom hráli jen před rodinnými příslušníky, tak bylo vždycky plno a lidi měli hokej rádi. To platí až doddnes, i když se teď několikrát nedostali do play off,“ nemůže říct na západočeskou metropoli špatné slovo.

Plzeň posilovala

Do letošní sezony vstupuje Plzeň posílená a s jasným cílem opět se vrátit do play off. „Určitě to bude těžký, nepříjemný a fyzicky dobře připravený soupeř,“ souhlasí Černý. „Nějaké přestupy tam proběhly a mužstvo mají silné. Od gólmana Málka přes silové typy útočníků až k vlastním odchovancům, jejichž výkonnost jde nahoru.“


Největší letní posilou Západočechů je trojnásobný mistr světa Tomáš Vlasák, ale přišel také na jihu Čech dobře známý obránce Stanislav Jasečko a další hráči.


Budvar aréna asi bude praskat ve švech a očekávání asi budou velká. „Hráči se na zápas těší a nějaké nervozity se neobáváme. Ve hře bude asi velké odhodlání, ale musí to mít určité meze,“ varuje před přehnaným herním nadšením.

Stejná sestava

Sestava bude asi hodně podobná té ze Slavie. Mimo hru zůstávají pouze dlouhodobí marodi Chábera s Kuchejdou. Drobné zdravotní problémy měli také Vydarený a Kotrla, ale jejich zítřejší start ohrožen není. „Není důvod sestavu měnit. Měla by být stejná nebo hodně podobná,“ ujišťuje.
Na Slavii zůstal Frolo osmým obráncem, který nezasáhl do hry. „V neděli ale s největší pravděpodobností hrát bude. Na Slavii byl připraven do hry, ale zápas se vyvíjel tak, že nakonec nehrál. Ještě uvidíme, kdo zůstane osmým obráncem,“ nechce prozrazovat dopředu.
V brance nastoupí Roman Turek. „Na Slavii odchytal výborné utkání a určitě se těší na domácí premiéru. K výměně gólmana nemáme sebemenší důvod,“ ujišťuje asistent trenéra Jandače.

 

Filip Novák hrál poprvé extraligu

Ač je odchovancem klubu a má za sebou několik sezon v zámoří, odehrál obránce Mountfieldu Filip Novák svůj vůbec první ligový zápas v seniorském týmu Č. Budějovic až ve středu na Slavii, kde hosté prohráli 3:4 po samostatných nájezdech.


„Bod z venku určitě hodnotíme kladně. Herně to ale ještě nebylo ono a hlavně v první třetině nás hodně podržel Eda Turek v brance. Věřím, že naše výkony půjdou nahoru. Byl to teprve první zápas.“


Přestože je Novák bezpochyby kvalitním obráncem, zápas na Slavii mu nevyšel úplně ideálně. „Nebylo to ono. Pořád máme co pilovat,“ připouští.
Mountfield v utkání ani jednou neprohrával, přesto nakonec o bod víc získala Slavia. „Škoda to je. Slavia je kvalitní soupeř a šance byly na obou stranách,“ pokrčí rameny.


Rozhodovalo se nakonec v samostatných nájezdech. „Dříve jsem je jezdíval a pokud mi mne trenér poslal, tak bych určitě šel,“ tvrdí odhodlaně.
V neděli Mountfield hostí Plzeň. „Hrají důrazný hokej hodně do těla. Někdy možná až zákeřně. Podle nového trendu pískání bychom z toho ale měli mít prospěch v podobě přesilovek,“ věří. „Uděláme všechno pro to, abychom doma vyhráli a potěšili diváky,“ slibuje.