Právě ve Znojmě před lety působil jeden z dvojice současných brankářů Mountfieldu Martin Altrichter (35). Přestože podle pravidelného střídání dnes zřejmě dostane v brance přednost Roman Turek, jeho brankářský kolega se na duel s bývalým klubem těší.

 

Kolik sezon jste strávil ve Znojmě?

Jednu. Bylo to před pěti lety. Začínal jsem tam jako dvojka za Oldou Svobodou. On asi po třech zápasech po rozporech s trenérem odešel a posunul jsem se na post. Byla to dobrá sezona. Vypadli jsme tehdy ve čtvrtfinále play off po sedmizápasové bitvě s Pardubicemi.


Do Znojma jedete z pozice prvního týmu tabulky, i když vaši konkurenti mají o zápas méně. Považujete za velkou vaši šanci na postup?
Určitě chceme odehrát dobrý zápas a vyhrát. Rádi bychom pokračovali ve vítězném duchu. Případný postup ale už nezáleží jen na nás. Tabulka teď sice vypadá hezky, ale Plzeň i Znojmo tam mají o zápas méně, což je samozřejmě znát. V každém případě se o postup popereme.


Je znát, že pohárové zápasy mají na ledě větší náboj než klasická přátelská utkání?
Určitě. Řeže se to docela dost.


Je to podle vás dobře?
Ano, i když spousta hráčů je v únavě a může to být občas i nebezpečné.


Máte v současném kádru Znojma ještě nějaké bývalé spoluhráče?
Docela dost, i když se tam letos kádr dost obměnil. Především je to Karel Plášek. S ním si často voláme a když jedeme do Znojma, tak u Plášků spíme. Jsme ve spojení často.


Jaké je Znojmo soupeř?
Jsou tam výborní bruslaři a všechno se tam točí kolem Jirky Dopity, který je velkou osobností celé extraligy.


V domácím utkání jste vyhráli po solidním výkonu 2:0.

Po dvou porážkách jsme se zkonsolidovali, zlepšili jsme pohyb a proto jsme Znojmo porazili. Pokud zopakujeme podobný výkon, tak bychom mohli uspět.


Vy osobně už jste si pomalu zvykl na jihu Čech?
Ani jsem si moc zvykat nemusel a jsem tady spokojen. Budějovice jsou nádherné město a líbí se mi tady moc. Všechno je v pohodě.


V přípravě jste se nejprve střídal s Romanem Turkem vždy v polovině zápasu. Nyní jste odchytali každý jeden celý duel. Který model vám vyhovuje víc?

Ze začátku jsme se zapracovávali, tak jsme chytali zápasy napůl. Teď už je asi lepší odchytat celá utkání. Ale je mi to jedno. Nechávám to na rozhodnutí trenérů, nebo jak si řekne Eda Turek.


Podle plánované rotace by tedy ve Znojmě měl chytat váš kolega?

Měl by asi opravdu chytat Eda, ale ještě jsme to nijak neřešili. Uvidíme.