V televizi

Začátek zápasu bude v 17 hodin a přímým přenosem ho bude vysílat sportovní kanál ČT4 Sport. „Postup v poháru nijak nepřeceňujeme, ale jsme samozřejmě rádi, že mužstvo už v přípravném období prokazuje svou sílu,“ potěšil postup sportovního manažera klubu Jaromíra Látala.


Asistent trenéra Jandače Milan Černý letní pohárovou soutěž vítá. „Určitě to není špatné. Pohár oživil klasické přátelské zápasy, které tak dostaly nový náboj,“ poznamenal a dodal, že pochopitelně nikdo nejde za vítězstvím za každou cenu, takže je dostatečný prostor na zkoušení. „To bylo dáno dopředu, nicméně na pohárové zápasy chodí dost diváků a v každém případě je to přínos,“ chválí Milan Černý obnovení pohárové soutěže.


Jihočeši zvládli svou skupinu se ctí. Po dvou porážkách na ledě soupeře už ani jednou nezaváhali a při rovnosti bodů s druhou Plzní rozhodly o jejich postupu do semifinále lepší vzájemné zápasy. „Po dvou prohrách jsme zbystřili a naše výkony měly vzestupnou tendenci. Mužstvo se postupně zvedalo a zakončili jsme skupinu výhrou ve Znojmě. Nikdo se nám nezranil a vzhledem k dobrému sestavení skupin nebylo moc cestování. Naše vystoupení v pohárové skupině hodnotíme určitě pozitivně a těšíme se na semifinále,“ tvrdí asistent.

Kůrka zůstává

V týmu zůstává útočník Tomáš Kůrka, jehož si trenéři otestovali. „Nějaký potenciál v něm rozhodně je. Zatím neměl zápas, ve kterém by úplně exceloval, ale má předpoklady k tomu, aby byl pro mužstvo platný. Měl by uplatnit hlavně svou přímočarost, dravost a důraz. V extralize toho ještě moc nenahrál a měl by mít velkou motivaci. Věřím, že máme v ruce trumf,“ uvádí Černý k čerstvé posile týmu.


Od dneška do neděle čeká Jihočechy Mercure Cup v Norimberku. Jihočeši dnes nastoupí od 19.00 ve Straubingu proti místnímu účastníkovi nejvyšší německé soutěže, zítra už v Norimberku proti Rapperswilu (18.30), který hraje nejvyšší švýcarskou soutěž, a v neděli zakončí své účinkování proti finalistovi loňské německé DEL domácímu Norimberku (15.00).

Tvrdé duely?

„Bude to jiný styl hokeje. Musíme se tomu přizpůsobit. V tomto období tam bude řada hráčů, kteří se budou chtít ukázat. Bývají plné stadiony a pro nás to rozhodně bude test odolnosti, protože tyto duely se hrávají dost tvrdě. Budeme muset zareagovat na jiný hokej, který se bude blížit spíše americkému stylu. Uvidíme až na místě, co nás bude čekat, rozhodně ale chceme obstát se ctí,“ říká Černý.


Kromě dlouhodobých marodů Chábery a Kuchejdy stále ještě necestuje ani Kotrla a otazník visí i nad obránci Frolem a Bolfem, kteří mají drobné zdravotní problémy.


Na čtvrtek chystaná příprava s Pardubicemi se ruší.