Skóre zápasu se vyvíjelo jako na houpačce. Hosté vedli 1:0, poté 1:2 prohrávali, otočili na 4:2, ale jak už bylo řečeno, vítězství neudrželi. „Hrálo se od začátku v dobrém tempu a potřebnou koncentrací. Dvě minuty před koncem jsme udělali zbytečnou chybu a soupeř se dostal na kontakt. V power play pak vyrovnal, což je určitě škoda. Především ve třetí třetině jsme hráli dobře a dali jsme pěkné góly,“ posteskl si asistent trenéra Jandače Milan Černý. „Závěru zápasu je jednoznačně škoda,“ ještě jednou zdůrazní.


Černý je přesvědčen, že v mistrovském utkání by mužstvo za daného stavu vítězství uhájilo. „V lize bychom si to asi ohlídali a výhru uhráli,“ souhlasí. „Jinak to bylo celkově dobré utkání,“ míní.


Trošku neplánovaně si oba soupeři po šedesáti minutách vyzkoušeli ještě pětiminutové prodloužení a následné penalty, ve kterých byli úspěšnější domácí. „To byla spíše loterie a koncentrace už nebyla taková,“ připouští.

Turek jedničkou

V brance se vystřídali Turek s Altrichterem, jako jednička jde ale do sezony jednoznačně Turek. „S tím všichni počítáme. Jeho kredit je vysoko a věříme, že ho potvrdí.“


Sestava ze čtvrtečního duelu bude hodně podobná té, ve které vyjedou Jihočeši ve středu na led Sazka Areny v Praze. „Žádné převratné změny přes víkend dělat nebudeme,“ ujišťuje asistent. „Může dojít ke změně jednoho sdvou hráčů, ale celé pětice určitě nějak nerozházíme.“


Svůj vůbec první letošní zápas po zranění ramena odehrál útočník Kotrla a podle Černého si vedl velice zdatně. „Byl takový, jakého ho dobře známe. Hrál s chutí a přinesl na led z naší strany zvýšený důraz. Byl to samozřejmě jeho vůbec první zápas a bylo to pro něj trochu složité. Kondičně je připraven dobře, ale zápasové zatížení je přece jen jiné než na tréninku,“ upozorňuje.


Utkání odehrál i další útočník Veselý, kterého zlobilo před časem operované koleno. „Měl také menší výpadek, ale teď už by to mělo být jen lepší a lepší,“ přeje si trenér.


Dnešek má mužstvo volný, ale zítra už opět trénuje a veškerá příprava bude směřována na středu, kdy Mountfield odehraje předehrávku prvního kola extraligy v Praze na Slavii. „S termínem jsme Slavii vyhověli. Hraje se ve středu a nevidím to ani jako výhodu, ani jako nevýhodu,“ odmítá Černý jakékoliv spekulace o změně termínu.


Doma se Jihočeši představí v neděli 16. září s Plzní (17).