Letos mimořádně očekávaný vstup do extraligy zvládli českobudějovičtí hokejisté snad až nad očekávání. Z horkého ledu Slavie v Sazka Areně přivezli bod a ve třech domácích zápasech byli stoprocentní.


V neděli se Zlínem Jihočeši o všem rozhodli prakticky hned v samotném úvodu zápasu, když v 10. minutě vedli už 3:0 a soupeř vypadal na ručník. „Pustili jsme domácí do vedení po našich hrubých chybách,“ posteskl si zlínský asistent trenéra Jaroslav Stuchlík. „Od té doby vládlo na ledě jen jedno mužstvo. Budějovice nás předčily ve všech činnostech,“ sportovně přiznal.


Hostím svitla naděje snad jen v úvodu druhé třetiny, kdy mladík Pšurný snížil na 3:1. „To byl jen takový záblesk. Kdyby se nám povedlo v té době zužitkovat nějakou přesilovku, tak bychom možná dostali soupeře pod tlak. Domácí ale byli v pohodě, předčili nás a zaslouženě vyhráli,“ složil vítězům ještě jednu poklonu.


Na domácí straně panovala pochopitelně podstatně větší spokojenost. „Souhlasím s tím, že zápas výrazně ovlivnil náš povedený začátek a soupeř nás pak mohl za stavu 3:1 dostat pod tlak. V krizových momentech nás opět výrazně podržel brankář Roman Turek,“ reagoval na slova svého kolegy asistent trenéra Mountfieldu Milan Černý.


Ani za stavu 3:1 se domácí nesoustředili jenom na bránnění svého náskoku, ale přidali i další branky. „Jsme rádi, že jsme šli za dalšími góly. Vážíme si výsledku i výkonu, protože tolik gólů jsme se Zlínem rozhodně nečekali,“ tvrdí asistent Josef Jandače.


Zatímco Roman Turek byl nejn v neděli, ale i ve všech předcházejících zápasech velkou oporou svého týmu, jeho zlínský protějšek Murín selhal a už v desáté minutě se poroučel z branky. Asistent trenéra Stuchlík však rozhodně neháže vinu jen na něj. „Hodil bych do jednoho pytle s mužstvem. Začátek zápasu mu nevyšel stejně jako všem ostatním. Jenom v něm bych vinu určitě nehledal,“ tvrdí.


Kromě spolehlivého Turka v brance stojí z víkendového domácího dvojzápasu za zaznamenání ještě jeden výrazný moment. Tím je vysoká produktivita Jandačova týmu v přesilových hrách. Ve dvou utkáních nastřílel v početní výhodě úctyhodný počet šesti gólů a to je pořádný základ k úspěšným výsledkům.