Středočeši v poslední době běžně na stadionech soupeřů brzy inkasují, v neděli ale už podruhé v sezoně dostali do stejné pozice Jihočechy, kteří po střele Procházky lovili puk ze sítě už po 10 vteřinách.

Gólman Kovář se v úvodním ofenzivně laděném dějství musel sklonit ještě před kombinací přesilovkové formace zakončenou Paterou a posléze trefou Stielera, po níž přepustil místo Turkovi.

Ne ,že by však byli Budějovičtí horším týmem, jen zaostávali v produktivitě. Své o tom vědí Gřegořek (tyčka), Šimánek či Melichárek.

Ve druhém dějství Jihočeši z trvalé převahy snížili v polovině utkání Hudcem, jemuž od mantinelu poslal ideální příhru Huml. V tu dobu také oba trenéři stáhli hru na tři útoky. „Na naše poměry jsme do utkání vstoupili až neskutečně, ale ve druhé části jsme ztratili pohyb a nechali soupeř vývoj zdramatizovat,“ uvedl kladenský asistent Petr Kasík. „Ve druhé třetině jsme si sice šance vytvořili, ale neproměnili,“ prohlásil budějovický kormidelník an Tlačil.

Ani v úvodu třetí části se Kladenští z tlaku hostů nevymanili, gól si však nechali dát úplně zbytečně po hrubce Kopřivy, jenž se vydal zbytečně z brány a Vak ho překonal přesnou přihrávkou na Kůrku.

Následně se hosté dokonce dožadovali vyrovnávací trefy, ale sudí Šindler po poradě s videokolegou branku neuznal.

Kladno vysvobodil až střelec posledních kol Horna. Perfektně zpracoval pas Šmacha a tváří v tvář Turkovi volil přesné zakončení k tyči – 4:2. Od té doby se zápas jen dohrával.

V tabulce Boleslav opět svoji zvýšila ztrátu, oba trenéři však míní, že zdaleka není rozhodnuto. „V žádném případě nejsme vůbec v klidu. Hráče burcujeme, myslíme, že do téhle skupiny nepatříme. Děláme vše, aby tyhle zápasy vypadaly jinak,“ řekl Tlačil a v podobném duchu mluvil i Kasík: „Jsme moc rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce za tři body. Ale jistého nic zdaleka není, v klidu budeme, až to bude vše za hranicí teorie. Je to sport a třemi body to jde rychle nahoru, ale také dolů.“