Třinec totiž vyhrál na ledě Vítkovic 2:1 po prodloužení.

Do domácí sestavy se vrátil uzdravený obránce Vydarený a do branky se opět postavil zkušený Turek. Liberci už v posledním kole vůbec o nic nejde a tomu odpovídalo i složení týmu. Hosté přijeli s pouhými sedmnácti hráči do pole a doma nechali většinu největších opor.

Domácí začali náporem. Už po dvaceti vteřinách se ocitl sám mezi kruhy Kůrka a o minutu později ve stejné pozici Šimánek, oba však těsně minuly Leinonenovu klec.

V 9. min. ale přišel šok. V poklidu hrající hosté podnikli rychlý protiútok, Podkonický našel Vrbatu a ten nepokrytý u tyčky zblízka překonal Turka. S Jihočechy inkasovaná branka pořádně zamávala a ve své úvodní přesilovce na finského gólmana vůbec nevystřelili. O moc lepší nebyla ani druhá početní výhoda, kdy už si ale domácí přece jen vynutili tlak. Liberec byl v pohodě. Z ojedinělého protiútoku vyzkoušel Turkovu pozornost Podkonický a po hrubici domácí obrany spálili obrovskou šanci Vrbata s Pabiškou.

Až třetí početní výhoda v samotném závěru prvního dějství přinesla gól. Na Gřegořkovu bombu od modré nestačil Leinonen reagovat a bylo vyrovnáno.

Do druhé třetiny provedla hostující střídačka hodně nečekaný tah a do branky poslala místo Fina Leinonena jeho náhradníka Fikrta. Ten hned po necelé minutě musel likvidovat obrovskou šanci Melichárka. Pak však přišla další naprostá nedůslednost v domácí obraně. Toman nepokryl Špačka a ten znovu z bezprostřední blízkosti překonal Turka. Mountfield se dostal do hluboké krize a bohužel nebyla patrná ani patřičná bojovnost.

Po chybě hostí mohl vyrovnal Mertl, leč sám u tyčky na Fikrta nevyzrál. V polovině zápasu ujel Frolovi Špaček, domácí bek zatáhl za záchrannou brzdu v podobě faulu a rozhodčí nařídili trestné střílení. Vrbata penaltu s přehledem proměnil a bylo to už hrozivých 1:3.

Domácí zkusili zvednout hlavu. Toman od modré trefil brankovou konstrukci. O chvilku později Šimánek vyhrál buly pro Gulaše a ten bekhendem překonal Fikrta.

Jihočechy jako by pokropil živou vodou a jejich tlak byl pak doslova drtivý. Fikrt odolával i s obrovskou dávkou štěstí. V závěru druhé třetiny poslali rozhodčí hosty do tří. Po ráně Ptáčka přistál kotouč na liberecké kleci, ale gól stále nepřicházel.

Ve 47. min. se domácí konečně dočkali. Bílek prostřelil skrumáž před sebou a bylo vyrovnáno. Jihočeši potřebovali vyhrát. Série přesilovek přikovala Liberec k Fikrtově brance, ale kýžený gól nepřicházel. Až v 56. min. vystřelil do skrumáže Vak, kotouč vypadl před Veselého a ten ho zametl do branky. Liberečtí dostali v závěru zápasu možnost zahrát si přesilovku. Trenéři odvolali brankáře, Turek měl i velké štěstí, ale kýžené vítězství domácí nakonec uhájili.