Domácí nastoupili opět s obráncem Melicharem, na soupisku se mezi sedm beků naopak nevešli Frolo s Muchou. Hosté postavili do branky Hyláka a od 8. min. se museli obejít bez své největší hvězdy Sýkory, jenž po zákroku Nováka odkulhal do šatny. Zatímco první polovina zápasu patřila hostím, tu druhou jednoznačně ovládli domácí a zaslouženě vyhráli.


Do první šance zápasu se sice dostával domácí Hübl a soupeř zachraňoval jen za cenu faulu, ale v úvodu byli lepší Pardubičtí. Turek v brance se měl co ohánět především při střelách Ondřeje a Richtera. Velice solidně zaplněná Budvar aréna poprvé jásala ve 12. min., leč předčasně, protože Vakova střela se otřela jen o boční síť. O minutu později uhodilo na druhé straně, když se nadvakrát prosadil před Turkem nekrytý Andrašovský. V závěru první třetiny ještě mohl potrestat hrubku Melichara Pivko, ale Turka naštěstí nepřekonal.


Do druhé třetiny vyslal trenér Janda do prvního útoku Hřebejka místo Hudce a v centru třetí řady nahradil Mertl Vaka. Potřebný impuls do domácí hry to však dlouho nepřinášelo. Až od poloviny zápasu se začaly dít věci. Hübl nejprve sólo neproměnil, ale poté se prosadil z bezprostřední blízkosti a bylo vyrovnáno. Pak ale přišla série vyloučených na domácí straně a ve 32. min. dostal Moeller při dvojnásobné přesile znovu do vedení tečí Snopkovy střely Tvrdík Pět na tři si poté zahrál i Mountfield a obránce Toman ve 36. min. vyrovnal. Andrašovský rozezvučel tyčku Turkovy svatyně, Hylák se na druhé straně vytáhl při šanci Hudce, ale krátce před druhou sirénou propálil vše co mu stálo v cestě kapitán Sailer a třetí využitou přesilovkou poslal svůj tým poprvé do vedení.


Třetí třetinu začali domácí kanonádou, Hylák odolával jen s velkou dávkou štěstí, ale také Turek musel vytáhnout exkluzivní zákrok při ojedinělé šanci Andrašovského. Ve 46. min. však sehráli domácí parádní přesilovkovou kombinaci a na jejím kombinaci zvyšoval Hübl už na 4:2. Sedm minut před koncem snížil ze skrumáže Pivko, ale vyrovnat už se hostím přes veškerou snahu nepodařilo.

 

Řekli v Budvar aréně

TRENÉŘI, Josef Jandač (ČB): „První třetinu jsme odehráli špatně, když jsme málo bruslili. Potom jsme promíchali sestavu a začali hrát úplně jinak. Klíčové momenty přišly v přesilovkách, které jsme dokázali využít. Přežili jsme klinickou smrt při našem dlouhém dvojnásobném oslabení. Podržel nás Roman Turek v brance. Vítězství si hodně ceníme, protože Pardubice jsou mimořádně silný tým.“ Miloš Říha (Pardubice): „Rozehráli jsme utkání velice dobře. Domácí nedali ani jeden gól ve hře pět na pět. Čtyři branky jsme inkasovali v oslabení, když jsme se nedokázali ubránit. To byl klíčový moment zápasu.“ (pk)


FAKTA


Branky a nahrávky: 30. V. Hübl (Gřegořek), 36. Toman (V. Hübl), 39. Sailer (Šimánek), 46. V. Hübl (Hudec), 59. Sailer (Kůrka) - 13. Andrašovský (Blažek), 32. Tvrdík (Snopek), 53. Pivko (Hlinka).

Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:9. Využití: 4:1. Diváci: 5373.


Mountfield: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Vydarený, F. Novák, Melichar - Hudec, V. Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - Kotrla, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk - od 21. navíc Mertl.