Domácí premiéra začala slavnostním nástupem domácích hráčů, čestné vhazování provedla za obrovského aplausu diváků legenda jihočeského hokeje Jaroslav Pouzar. A ještě jedno překvapení přichystal Mountfield pro fanoušky. V domácí sestavě se objevil zkušený obránce Josef Melichar. „Čeká na angažmá v NHL. Bez smlouvy u nás může odehrát jeden zápas a pak budeme jednat, co bude dál,“ uvedl k jeho příchodu sportovní manažer Jaromír Látal. Chyběl naopak kvůli střevním potížím další bek Gřegořek.


Jihočeši začali s velkým odhodláním a soupeře zatlačili, ale při vlastní přesilovce jim ujel Důras a Turek v brance musel poprvé prokázat své umění. Hostím pomohly dvě přesilovky, ale Turek byl nadále oporou. Ve 13. min. Budvar aréně poprvé jásala. Při vyloučení Jasečka utěšenou střelou z úhlu otevřel skóre Hübl. Hned záhy se řítil Šimánek sám na Málka, jenž ho vychytal bravurním semaforem.

Nápor domácích

Do druhé třetiny vstoupili domácí opět náporem. Tomanova střela zazvonila o břevno Málkovy klece. Při přesilovce chyboval Novák, Divíšek mu ujel a domácí bek pak musel ve spolupráci s brankářem Turkem hasit požár. V polovině zápasu sehrál Mountfield perfektní přesilovkou kombinaci, na jejímž konci vytlačil Málek Hüblovu střelu znovu na horní tyčku. Druhý gól visel ve vzduchu, ale nepřišel ani po pěkné střele Sailera těsně vedle. Ve 38. min. zaváhala domácí obrana, rutinér Vlasák se objevil sám před Turkem, jenž mu však na jeho kličku neskočil. Plzeň však přece jen vyrovnala gólem do šatny. Pětadvacet vteřin před druhou sirénou prostřelil Turka v přesilovce Čakajík.


Odpověď domácích přišla hned v úvodu třetího dějství. Znovu v početní výhodě dostal domácí tým do vedení dorážkou Brabenec. Pojistku měl na hokejce Vak, jenž jel v oslabení sám na Málka, leč neuspěl. Pak i díky výbornému Turkovi domácí přežili sérii přesilovek a pět minut před koncem předvedl geniální akci ve vlastním oslabení Kůrka, jenž vybojoval puk, obelstil Málka a završil skóre na 3:1. Tři body a závěrečný aplaus publika vítězům byly zcela zasloužené.


Hlasy trenérů – Milan Černý (Mountfield): „Šli jsme do vedení a hodně jsme potřebovali dát rozdílový gól. Bylo to pro nás ale spíše svazující a musel nás držet Eda Turek v brance. Nakonec jsme také dostali vyrovnávací branku. Velice si vážíme našeho výkonu ve třetí třetině, která se hrála na krev a s řadou oslabení. Pepa Melichar zahrál velice dobře a byl pro nás jednoznačně přínosem. Spadl do toho rovnýma nohama a určitě bychom uvítali, kdybychom ho měli i nadále v týmu.“


Jiří Kučera (Plzeň): Prohra samozřejmě nikdy nepotěší, ale tentokrát jsme nepodali špatný výkon. Pro celý zápas byly rozhodující přesilové hry. Domácí z nich dali dva góly, my jenom jeden a navíc jsme při vlastní přesilovce inkasovali. Rozhodně si nemyslím, že by rozhodující byly výkony brankářů. Pokud nedáme více než jeden gól, nemůžeme tak rozhodně pomýšlet na vítězství.“