Proti Plzni podalo mužstvo zodpovědný výkon a konečně se mu podařilo vsítit i větší počet gólů. „Plzeň si vede v poháru výborně a chtěli jsme být první, kdo ji porazí. To pro nás byla motivace,“ připouští asistent trenéra Milan Černý.


Výkon přes vítězství nebyl bez chyb, což si asistent dobře uvědomuje. „Mrzely nás některé nevyužité přesilovky. Na obranu hráčů je ale třeba dodat, že především obranné dvojice hrají v jiném složení než loni, a to na souhře musí být znát. Líbilo se mi, jak šlo mužstvo pospolu za vítězstvím. Byl to přes nějaké chybičky týmový výkon,“ netajil se Černý spokojeností.


Potěšila ho také zvýšená produktivita. V poháru dali Jihočeši poprvé čtyři góly. „Plzeň je nepříjemný důrazný soupeř. Snažili jsme se o četnější střelbu,“ uvádí trenér, jenž přiznává, že soupeř jeho svěřencům maličko ulehčil situaci nasazením do branky juniora Halmošiho. „Možná i proto se ujalo více střel. Snad už jsme zažehnali střeleckou bídu, i když v koncovce je stále na čem pracovat,“ uvědomuje si. „Trošku mi vadí, že se málo dostáváme k odraženým volným pukům kolem branky soupeře. Postrádám tam více důrazu,“ všiml si.


Druhý zápas v dresu Mountfieldu odehrál útočník Kůrka, jenž je na jihu Čech na testování. „Má své přednosti a oba zápasy odehrál solidně. Je to kvalitní hráč, ale musíme se poradit, jestli u nás zůstane,“ není zatím rozhodnuto, zůstane–li litvínovský odchovanec pod Černou věží.


Podle plánu odchytal celý zápas Altrichter a počínal si velice dobře. „Byl naší oporou,“ přikyvuje Černý. Ze střídačky mu kryl záda poprvé v dresu seniorského áčka junior Klestil. „Eda Turek odchytal celý zápas v úterý se Slavií, tak dostal volno,“ dodává na vysvětlenou.


V sestavě tentokrát nebyl ani obránce Macháček, jenž bude působit na střídavý start v prvoligové Mladé Boleslavi. „U nás by asi nedostal tolik prostoru. Proto tam teď odehraje několik zápasů, aby potom nepřišel do úplně cizího prostředí,“ vysvětluje Černý.


V Tipsport Cupu se Mountfield dostal díky sérii tří vítězství v řadě do čela své skupiny B, i když má stejně bodů s druhou Plzní a navíc o zápas více. Své účinkování ve skupině zakončí v úterý ve Znojmě. „Semifinále by nás zajímalo. Byl by to další kvalitní zápas navíc a je tam i finanční prémie. Pohárové zápasy mají větší náboj než obyčejné přáteláky. Pokud by byla šance postoupit dál, tak bychom ji určitě chtěli využít,“ ujišťuje.