Poučit se a co nejrychleji zapomenout. Co jiného říct k právě skončené sezoně hokejistů HC Mountfield, ve které svým příznivcům nadělali jen pramálo radosti. Nedostali se do nejlepší desítky, která si zahrála extraligové play off, a konečné jedenácté místo za prvenství ve skupině o záchranu je jen slabou náplastí.

V nedělním závěrečném duelu sezony proti Kladnu (2:3) už prakticky o nic nešlo. Pořadatelé nasadili jednotné vstupné dvacet korun a do haly přišla více než důstojná návštěva přes čtyři a půl tisíce diváků. Domácí tým jim však svým výkonem moc radosti neudělal. „Doufal jsem a věřil, že se naše mužstvo bude chtít v posledním utkání na vlastním ledě představit v jiném světle,“ kroutil hlavou trenér Jan Tlačil.

Jedním z mála pozitiv zápasu určitě byl výkon juniorů, kteří byli na ledě pořádně vidět. V brance nastoupil Klestil, v obraně Dietz s Vráblíkem a v útoku Horák s Rezkem. „Jsme rádi, že je máme. Všichni hodně bruslí a je třeba, aby dostávali prostor. Jedině tak se mohou dále zlepšovat,“ tvrdí Tlačil, jenž nemá problém pouštět mladíky do extraligových zápasů. „Prokazovali svou kvalitu už ve své juniorské soutěži a je jen škoda, že v ní nedosáhli na ještě větší úspěch.“

Kladenští odehráli na závěr sezony pohodový zápas a vítězstvím si rozhodně udělali radost. „Bylo to poslední utkání sezony a hrálo se v hodně vlažném tempu,“ připustil kladenský trenér Zdeněk Müller. „Play out bylo neskutečně dlouhé a všichni hráči už byli asi hodně unavení,“ všiml si.

Konec uvítali

Konec sezony uvítali i na Kladně. „Jsme rádi, že už to máme za sebou. Asi jsme měli větší touhu po vítězství. Naši hráči chtěli vyhrát a s vítězstvím jsme určitě spokojen,“ zhodnotil Müller letošní extraligovou derniéru.

Kladenští nechali doma celou řadu svých opor. Diváci marně čekali na Pateru, Procházku, Bělohlava či brankáře Kopřivu. „První útok jsme nechali odpočinout. Byli jsme dopředu domluveni, že dáme příležitost mladým hráčům, kteří v sezoně nedostávali tolik příležitostí,“ vysvětlil.

Tlačil přešel k českobudějovickému týmu jako hlavní trenér v průběhu sezony z pozice asistenta, když vystřídal Ernesta Bokroše. A je pravděpodobné, že u mužstva bude pokračovat i v sezoně příští. „Dostal jsem od klubu návrh smlouvy na příští sezonu. Budeme jednat, co bude dál,“ uvedl Tlačil ke svému dalšímu působení u týmu.