Kromě Slovanu Bratislava jim los přisoudil do skupiny soupeře z nejatraktivnějších: mistra země úřadujících mistrů světa Ruska Salavat Julajev Ufa.

Právě na ledě tohoto velkého soupeře vstoupí Jihočeši 8. října do atraktivní soutěže a díky nabídce ze strany klubu u toho mohou být i fanoušci. Vedení Mountfieldu totiž chystá do Ruska letecký zájezd, kterého se mohou zúčastnit i příznivci klubu. „Rozhodlo se o tom na zasedání představenstva klubu,“ říká jeho člen Karel Drbohlav. „Využili jsme zajímavé nabídky cestovní kanceláře Fischer, která je jedním z hlavních sponzorů klubu,“ dodal. „také díky ní se nám podařilo zájezd zrealizovat.“

Do Ufy odcestuje letadlo se 193 pasažéry na palubě, mezi kterými budou hráči, realizační tým, vedení klubu i fanoušci. „Pokud by kapacita nestačila, tak bychom vypravili i druhé letadlo,“ uvádí.

Možnost strávit zájezd na zápas s hráči je pro diváky určitě mimořádně atraktivní. „Zájezd bude dvoudenní. Poletí se den před zápasem sedmého října a nocleh je zajištěn v pětihvězdičkovém hotelu přímo v centru města. Hned po utkání se bude výprava vracet domů,“ konkretizuje Drbohlav.

Druhá forma zájezdu je jednodenní, což znamená dopoledne cestu do Ruska a hned po zápase návrat zpět.

Přihlásit se může prakticky každý. Cena zájezdu je 15300 korun, k čemuž je třeba ještě připočítat 1200 korun za vízum. Víza pro všechny účastníky zajistí klub hromadně. Jednodenní zájezd stojí 10100 korun plus vízum.

Fanouškům vyšla vstříc také společnost Essox, která nabízí zájemcům možnost splatit zájezd ve splátkách. „Uvědomujeme si, že především pro mladší příznivce se jedná o dost vysokou finanční sumu. Firmy Essox nabízí splátky skutečně s minimálním navýšením.

Zatím je obsazeno v letadle zhruba osmdesát míst. V tomto počtu už je započítáno i mužstvo a realizační tým. „Přihlásit se je možné do osmnáctého srpna. V současné době jsou dovolené, takže věříme, že zájem bude stoupat. Jsme přesvědčeni, že minimálně jedno letadlo se nám podaří naplnit,“ tvrdí. „Vyšli jsme vstříc také našemu fanklubu. Pět jeho členů dle jejich výběru bude cestovat do Ufy na náklady klubu.“