Rusové dorazili do Č. Budějovic včera odpoledne a večer už si při tréninku vyzkoušeli led na hlavní ploše Budvar Arény. Mistr Ruska přicestoval v kompletním složení se všemi hvězdami, jedinou absencí je zraněný obránce Oleg Tverdovskij.

Trojice Čechů

V sestavě Salavatu nebude chybět ani trojice českých hráčů Blaťák, Čermák a Mikeska. Ten první vzájemný zápas nehrál pro zranění ruky. „Už jsem stoprocentně v pořádku. Trénuji už tři týdny, z toho dva naplno s hokejkou,“ uvedl sám hráč.

Dotaz, jestli se Mikeska objeví v sestavě Ufy, trenéra Sergeje Michajlova upřímně pobavil. „Hodně bude záležet na tom, kde stráví dnešní noc,“ odpověděl.

Trenér Mountfieldu Ernest Bokroš věří, že reprezentační přestávka jeho týmu pomohla. „Jsme si vědomi, kde se nacházíme v tabulce extraligy. Klukům jsme dali dva dny volno, aby nabrali fyzické i psychické síly. Pak jsme tvrdě trénovali a také jsme si zanalyzovali naši současnou situaci. Až samotný zápas ale ukáže, jak jsme se dokázali připravit,“ říká trenér.

Jeho protějška Michajlova reprezentační pauza až tolik nepotěšila. „Měli jsme na Karjale v Helsinkách šest hráčů v ruské reprezentaci, dva v české a dva hokejisty jsme měli zraněné. Prakticky nebylo s kým trénovat,“ posteskl si. „Přesto jsme trénovali dvakrát denně a snažili jsme se do týmu zapracovat i další hráče. Naštěstí už máme mužstvo zase pohromadě,“ s úlevou v hlase konstatoval trenér Salavatu.

V Ufě Mountfield v prvním vzájemném duelu prohrál vysoko 1:7 a jeho průběh byl zcela jednoznačný. Podobného výsledku by se dnes Jihočeši rádi vyvaroval. Určitě pro nás bude výhodou, že nebudeme muset cestovat a vypořádávat se s časovým posunem. Rozhodně soupeři nesmíme dát tolik prostoru, jako tomu bylo v prvním vzájemném utkání. Soupeř je individuálně velice zdatný. Sedm gólů v Ufě je pro nás velkým poučením, ale nebyli jsme jediní, kdo tolik gólů dostal,“ hledá Bokroš recept na úspěch s renomovaným soupeřem.