Ve svém středečním třetím vystoupení v Lize mistrů prohráli hokejisté HC Mountfield se Salavatem Julajevem Ufa 0:3.


Rozdíl ve kvalitě a momentální formě obou soupeřů je velký, a tak se od úvodních minut jednalo o hru kočky z myší, přestože to nebyl takový uragán jako před měsícem v Ufě.

Vysoký favorit se přitom rozjížděl trochu pomaleji. Hned v úvodu zápasu hrála Ufa přesilovku za příliš mnoho hráčů na ledě. Tu domácí přežili bez úhony a naopak sami v oslabení pozlobili průnikem Květoně. Hosté byli od začátku zápasu aktivnější a puk měli častěji na svých hokejkách. Ani při své druhé početní výhodě ještě nepředvedli Rusové vůbec nic světoborného. Se střelou Černova od modré neměl Turek větší problémy. Pak hráli v šesti naopak hosté, ani Mountfield však nesehrál dobrou přesilovou hru. V jediné šanci Veselý v dobré pozici netrefil kotouč. Ve 12. min. se při hře čtyři na čtyři protáhl až před Turka Medveděv a nasměroval kotouč za jeho záda. Další velkou možnost měl Taraťjukin, ale zblízka minul a krátce po něm nastřelil Kiril Kolcov tyč. Druhý gól však na sebe přece jen nenchal dlouho čekat. Kůrka namazal Konst. Kolcovovi, jenž posunul Mikeskovi a český legionář v ruských službách zblízka zavěsil kotouč pod horní tyčku.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. V pohodě, až bohorovně hrající Ufa kontrolovala hru a domácí tým se jen těžko dostával k útočení. V přesilovce byl blízko gólu Konst. Kolcov, jenž jen těsně minul Turkovu klec. Při střele Proškina ještě domácí gólman čaroval, ale na dorážce Těreščenka po rychlé kombinaci už byl krátký. Domácí tým nezvedly ani dvě nepovedené přesilovky. Až v polovině zápasu vyzkoušel pozornost ruského reprezentačního gólmana Jeremenka nepříjemnou střelou Bílek a po závaru se snažil protlačit kotouč do jeho sítě Vak. Výkon Jihočechů ale dobrý nebyl a v závěru druhé třetiny už celá hala skandovala: „Bokroš ven!“ Tečku za druhou třetinou udělala dorážka Radulova do tyče Turkovy svatyně.

Vzhledem k dosavadnímu vývoji obě lavičky vycítily, že je rozhodnuto, a do závěrečné třetiny udělaly obě změny na brankářském postu, což je celkem ojedinělý jev. Místo Turka si odkroutil premiéru v dresu Mountfieldu Horčička, na druhé straně vystřídal Jeremenka Tarasov.

Třetí třetina už se také odehrávala v pohodovém duchu. Domácímu celku nešla upřít snaha, ale soupeř je momentálně o několik pater nad ním. Jihočeši podctivě usilovali alespoň o čestný úspěch. Tarasov si však poradil s nepříjemnou střelou Dudy a ve své lapačce schoval i projektil z hole Gřegořka.

V 52. min. se domácí konečně dočkali. Kuchejda protlačil puk za Tarasova, ale sudí se šli poradit s kolegou u videa, jenž branku ke smůle prohrávajícího mužstva neuznal.

Fanoušci si tak opět několikrát zaskandovali „Bokroš ven.“ Jejich přízni se naopak těšili brankář Turek a trenérův asistent Tlačil.

Mountfield – Ufa 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Kutějkin, 16. Mikeska (Konst. Kolcov), 25. Těreščenko (Vorobjev). Rozhodčí: Hansen (Nor.), Kurmann - Flusi, Müller (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:7 Využití: 0:0. Diváci: 4109.

Č. Budějovice: Turek (41. Horčička) – Gřegořek, Toman, L. Poživil, Jareš, Frolo, Vydarený, Mucha, Sičák – Hudec, Huml, Kůrka – Duda, Bílek, Veselý – Kuchejda, Vak, Kotrla – Hřebejk, Mertl, L. Květoň. Trenér Bokroš.

Ufa: Jeremenko (41. Tarasov) – Hadilov, Proškin, Kir. Kolcov, Černov, Blaťák, Kutějkin, Kupcov, McCarthy – Vorobjev, Těreščenko, Perežogin – Grigorenko, Taraťjukin, Radulov – Nurtdinov, Antipov, Medveděv – Konst. Kolcov, Mikeska, Čermák. Trenér S. Michajlov