Již v úterý cestuje do Ústí nad Labem, kde bude jeho soupeřem nováček nejvyšší soutěže. Právě Severočeši byli největším rivalem českobudějovických hokejistů před třemi roky v první lize. Tehdejší tým prošpikovaný hvězdami z NHL na čele s Václavem Prospalem nechal za sebou Ústí v základní části soutěže, ve finále play off ho přehrál 3:0 na zápasy a po baráži s Jihlavou se vrátil mezi naší elitu.


Současné Ústí postrádá svou největší hvězdu Jana Čalouna (dlouhodobě zraněn), ale v týmu nastupují např. českobudějovický odchovanec František Mrázek a také Martin Vágner s Jiřím Haškem, kteří na jihu Čech loni hostovali. Začátek dnešního utkání je v 17.30.


V pátek bude Mountfield o státním svátku v Budvar aréně v očekávaném šlágru hostit Bílé Tygry z Liberce (17.30) a hned nato v neděli se představí ve Vítkovicích.


Výborné výkony Mountfieldu se promítly také do individuálních statistik. Viktor Hübl se po čtyřech kolech ocitl na samotném čele tabulky produktivity celé extraligy, hned za ním je jeho spoluhráč Milan Toman, jenž tak kraluje bodování obránců.

5. kolo

Zlín - Litvínov, Vítkovice - Kladno, Plzeň - Znojmo, Slovan Ústečtí Lvi - Mountfield Č. Budějovice (17.30), Slavia - Třinec (18.00, ČT4 Sport), Liberec - Karlovy Vary.