V týmu však ani po sérii čtyřech proher žádná panika nepanuje. A vzhledem k tomu, že se jedná stále jen o přípravné období, k tomu není ani důvod. „Samozřejmě nám nebylo jedno, že jsme v Německu třikrát prohráli. Rozebrali jsme si nějaké věci s konkrétními hráči, ale už bych se k tomu moc vracet nechtěl. To už je za námi,“ považuje asistent trenéra Jandače Milan Černý tuto kapitolu herní přípravy za definitivně uzavřenou.

Německo minulostí

Kromě porážek si mužstvo z Německa přivezlo také pořádnou únavu. „Navíc jsme hned poté hráli semifinále s Karlovými Vary a na hráčích ta únava byla opravdu znát. I když jsme si vědomi, že únava by pro hráče neměla být nějakou velkou omluvou,“ upozorňuje Černý.


Proti Karlovým Varům českobudějovický tým herně určitě obstál. Dvě třetiny svého soupeře přehrával, ale doplatil na špatnou koncovku. „Vedli jsme 1:0 a byla to vyloženě otázka druhého gólu,“ přikyvuje asistent. „Nepovedl se nám ale závěr druhé třetiny, což prakticky rozhodlo celý zápas. Ale byli jsme aktivnější i hokejovější než soupeř,“ rozhodně svůj tým nezatracuje.


Program v tomto období byl skutečně nabitý a na hráčích to také bylo znát. „Právě s únavou jsme se museli na následujících trénincích vypořádat.“ Nyní už se mužstvo postupně přeorientovává na klasický extraligový režim. „Budeme se věnovat přesilovkám a herním věcem,“ naznačuje Černý tréninkovou náplň v nejbližších dnech.


Ve čtvrtek čeká Mountfield poslední přípravný zápas v Karlových Varech. „Schválně jsme zvolili zápas venku, protože extraligu budeme začínat také venku na Slavii,“ vysvětluje trenér. „Všechno už směřujeme ke startu extraligy.“


Dnešní složení týmu by mělo být hodně podobné tomu, ve kterém se Jihočeši představí ve středu na Slavii. „Složení našeho týmu se pomalu dostává do konkrétní podoby. Nějaké drobné změny se stát mohou, ale jinak máme sestavu víceméně stabilizovanou. Nemáme tak široký kádr, abychom mohli nechat třeba celou jednu pětku odpočívat,“ vysvětluje Černý. „Ovlivnit složení může spíše už jenom zdravotní stav hráčů.“


V dnešní generálce na západě Čech chce mužstvo v každém případě uspět, přestože se jedná pouze o přátelský zápas. „Je to sice ještě přátelák, ale na druhou stranu už je třeba si vyzkoušet hru v určitém tempu, aby pro nás pak extraliga nebyla překvapením. Očekáváme, že se bude hrát naplno proti silnému soupeři v jeho domácím prostředí. Výsledek bude důležitý pro sebevědomí i pohodu hráčů. Zápas by měl mít podle mého názoru už jednoznačně extraligové parametry,“ přeje si Černý.

Nastoupí Kotrla?

Ve čtvrtek by se měl letos poprvé v zápase objevit útočník Jindřich Kotrla. „Hodně mu prospělo, když mu lékaři z ramena vyndali kovovou sponku. Pomohlo mu to především psychicky. Samozřejmě mu bude chybět herní příprava, ale dnes už by nastoupit měl,“ je přesvědčen.


Zdravotní problémy měl také Ondřej Veselý. „Trošku asi přetížil koleno, ale mělo by to být dobré,“ věří trenér. „Zkusím to na tréninku a uvidím, jestli s tím půjde hrát,“ uvedl sám Veselý ke svému aktuálnímu stavu.


Mimo hru tak zůstávají dlouhodobí marodi brankář Chábera a útočník Kuchejda. „Honza Chábera je úspěšný rekonvalescent. Jeho koleno se uzdravuje hodně rychle, ale jeho problému patří nějaký čas, který je třeba dodržet a něco se zbytečně neuspěchalo. Kuchejda rehabilituje v Olomouci a jakmile bude schopen nějaké fyzické zátěže, tak se tady objeví,“ uvedl Černý k oběma hráčům, kteří zůstávají na marodce.