V Ostravě se hrál hodně bojovný zápas. „Bylo to hodně úporné utkání,“ souhlasí asistent trenéra Milan Černý, jehož potěšila dobře zvládnutá první třetina. „Trošku jsme se začátku utkání obávali vzhledem k dlouhé cestě, ale odehráli jsme první třetinu solidně,“ souhlasí.


Zato druhé část hry ze strany Jihočechů už tak povedení nebyla. „Začali jsme hrát pasivně a dostali jsme trochu do defenzivy. Nedokázali jsme se udržet delší dobu v útočném pásmu a vyprodukovali jsme málo střel. V těchto fázích zápasu nám výrazně podržel Eda Turek v brance,“ chválí zkušeného gólmana.

Závěr pod kontrolou

Třetí třetinu ale Jihočeši zvládli na jedničku. Získali si dvougólové vedení a soupeř už stačil jen snížit. „Závěr jsme si inkasovaným gólem po chybičce po buly malinko zkomplikovali,“ připouští asistent. „Soupeř sice hrál o remízu do posledních minut, ale vítězství jsme si pohlídali,“ tvrdí.


Hosté přestáli bez inkasovaného gólu řadu přesilovek Vítkovic, což byl jeden z klíčových momentů zápasu. „Oslabení hrajeme celkově slušně. ve Vítkovicích to bylo složitější v tom, že je tam jedno z největších kluzišť v extralize. Doma je to jednodušší v tom, že na menším hřišti mohou bránící hráči k soupeři rychleji přistoupit,“ všiml si.


Mimořádnou fazonu má v úvodu sezony brankář Roman Turek, jenž je základní stavedním kamenem úspěchů Mountfieldu. „Podržel nás především ve druhé třetině, ale odchytal dobře celý zápas. Je naší jednoznačnou oporou a chytá bez slabších chvilek,“ má pro zkušeného gólmana jen slova chvály.
Tři body z ledu kvalitního soupeře, který před sezonou výrazně posiloval, mají svou hodnotu. „Jsme za ně rádi,“ souhlasí Černý. „Vítkovice jsou hodně silné a jsou to pro nás zlaté body. Bez týmového výkonu bychom tam nemohli uspět. Výkon samozřejmě nebyl bez chyb, ale můžeme s ním být spokojeni,“ tvrdí.


Do daleké Ostravy se vypravila i zhruba třicetičlenná skupina českobudějovických fanoušků. „A byli pořádně slyšet. Je rozhodně příjemné, že jsou fanoušci ochotni za námi vycestovat i takovou dálku. Patří jim za to dík,“ vzkazuje asistent věrným fanouškům.


V sestavě Jihočechů se v neděli naposledy objevil NHL protřelý obránce Josef Melichar. „V nedělním utkání za nás nastoupil naposledy,“ potvrzuje sportovní manažer klubu Jaromír Látal.


O služby zkušeného beka v Mountfieldu hodně stáli. „Dali jsme mu nejvyšší možnou nabídku, která byla skutečně lukrativní. Ze Švédska ale dostal zřejmě ještě zajímavější nabídku. Proč se ale tak rozhodl je otázka hlavně pro něj,“ dodal manažer.


Ve Švédsku podepsal Melichar kontrakt platný od 3. října. „Podali jsme si ruce a Pepovi poděkovali za to, jak se zachoval a že za nás odehrál alespoň několik zápasů. Na druhou stranu byl také on sám rád, že si mohl v Budějovicích zahrát,“ tvrdí Látal.

V pátek Kladno

Hokejová extraliga má v úterý na pořadu dohrávku 5. kola Sparta – Pardubice a také předehrávku nedělního 9. kola Vítkovice – Třinec. Ve čtvrtek zahájí osmé kolo v přímém přenosu na druhém programu České televize zápas Znojma s Libercem. Jako lídr tabulky bude Mountfield ČB v pátek hostit v Budvar aréně od 17.30 poslední celek tabulky Geus Okna Kladno a v neděli se představí v Praze na Spartě.