Valaši nepatří k nejoblíbenějším soupeřům Mountfieldu. Loni s nimi odehrál čtyři naprosto vyrovnané zápasy, když se třikrát muselo prodlužovat. Ani v minulosti se českobudějovickým hokejistům právě proti Zlínu příliš nevedlo, ale letos jejich ambice sahají hodně vysoko a budou favoritem zápasu.


V dresu Mountfieldu nastupují také dva hráči, kteří mají právě ke Zlínu velice úzký vztah. Útočník Ondřej Veselý je rodákem přímo ze Zlína a se svým mateřským klubem se také radoval z jeho jediného mistrovského titulu v historii. Druhý připojil v sousedním Vsetíně. „Oba titulu mistra republiky považuji za svůj největší úspěch v kariéře,“ tvrdí. Veselý tehdy zazářil v útoku s Leškou a Balaštíkem, kteří tvoří největší současnou údernou sílu Zlína
Z titulu se na Valašsku radoval také čtyřiatřicetiletý brankář Martin Altrichter, který tam strávil dvě dobré sezony, i když většinou kryl záda Slováku Murínovi. Rovněž on bude mít v neděli pořádnou motivaci a určitě by se proti svým bývalým spoluhráčům rád postavil do branky.


V příštím týdnu čekají hokejovou extraligu hned tři kola. Jihočeši v nich nastoupí v úterý na ledě nováčka v Ústí nad Labem, o státním svátku v pátek 28. září přivítají v hodně atraktivním duelu na domácím ledě Bílé Tygry z Liberce (17.30) a týden zakončí v neděli 30. září ve Vítkovicích.