Vývoj zápasu ovlivnila už první minuta. Hudec z nenápadné akce prostřelil Trvaje a hosté vedli. „Potom úplně změnili systém a zavřeli to, těžko jsme se prosazovali,“ poznamenal znojemský útočník Jaroslav Svoboda.


Ten sice nakonec na Turka v českobudějovické bráně vyzrál, ale to už kvůli Hřebejkovi svítil na ukazateli stav 0:2. „V závěru jsme byli určitě lepším týmem. Dostali jsme ale dvě laciné branky a tím jsme vlastně soupeři to vítězství darovali,“ uvedl po zápase znojemský trenér Radim Rulík.
Když se po Svobodově snížení Orli nadechovali k náporu, srazil je další gól v Trvajově síti. Trefil se Vak.


Růžičkovo snížení už jen určilo konečný stav, Orlům nepomohla ani více než minutu trvající power play a mohutný tlak v posledních minutách.
Budějovice se tak poprvé v nové sezoně dočkaly bodů. „Byl to těžký zápas, hlavně po psychické stránce. Každá další prohra by nás srážela níž a níž,“ zhodnotil nedělníí duel českobudějovický kouč Ernest Bokroš.


„Škoda, že se nám nepodařilo otočit, měli jsme i trochu smůly. Nedá se nic dělat, musíme zabrat v úterý,“ řekl Svoboda. Možnost rozšířit své bodové konto bude mít Mountfield již v úterý, když od 17.30 přivítá v Budvar Aréně Litvínov se Šlégrem a Reichlem.